„Przystanek Alaska” i bohaterowie Cicely powrócą w kontynuacji serialu

Popularny w Polsce serial „Przystanek Alaska” z lat 90. powróci na ekrany telewizorów – Rob Morrow pracuje ze stacją CBS nad wznowieniem oryginalnej serii.

Serial Przystanek Alaska powróci!

Coraz więcej wiadomo na temat długo zapowiadanej i komentowanej kontynuacji losów bohaterów kultowego serialu telewizyjnego CBS „Przystanek Alaska” (oryg. Northern Exposure). Projekt został opracowany we współpracy przez CBS we współpracy z gwiazdą serialu Robem Morrowem (Dr Fleischman), który będzie grał główną rolę i będzie producentem wykonawczym.

Oryginalnie serial wyprodukowanyzostał przez telewizję CBS, wyświetlany był w USA w latach 1990–1995, a pomysłodawcami byli Joshua Brand i John Falsey. Łącznie powstało 6 sezonów serialu, na które składało się 110 odcinków.

Serial otrzymał 57 nominacji do rozmaitych nagród, zdobywając ich aż 27, w tym Emmy 1992 w kategorii Outstanding Drama Series, dwie dodatkowe nagrody Primetime Emmy, cztery Creative Arts Emmy oraz 2 Złote Globy.

W kontynuacji serialu, napisanej także przez Branda i Falseya, dr Joel Fleischman (grany przez Morrowa) powróci do Cicely na Alsce na pogrzeb starego przyjaciela, gdzie spotka nowych i starych bohaterów serialu.

Jeśli projekt ruszy do przodu, z pewnością wielu fanów będzie chciało go obejrzeć po latach. Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie, bo doskonale pamiętam to klimatyczne miejsce, które wówczas wydawało mi się rajem na ziemi. Był to jeden z tych seriali, które obok Miasteczka Twin Peaks najbardziej wryły się w moją świadomość z lat młodości.

źródło: Deadline