Serial „Bezbożnicy” spodoba się wielbicielom noewesternu

Amerykański miniserial „Bezbożnicy” (ang. Godless) to siedem odcinków krwawej historii na dzikim zachodzie, o którym nie chcesz śnić!

Serial „Godless” (Netflix)

Serial Godless (Bezbożnicy) wyprodukowany został przez Casey Silver Productions, 765 oraz Flitcraft, Ltd. i wyreżyserowany przez pomysłodawcę Scotta Franka i Stevena Soderbergha. Wszystkie siedem odcinków serialu zostało udostępnionych 22 listopada 2017 roku na platformie streamingowej Netflix.

Dwukrotnie nominowany do Oscara Frank ma dar inwestowania w pozornie tandetne, młodzieńcze opowieści o skomplikowanych postaciach i emocjach. Godless to utrzymanu w konwencji westernu miniserial, którego akcja rozgrywa się w pobliżu zanikającej społeczności górniczej z XIX wieku w La Belle w Nowym Meksyku, która prawie w całości jest zorganizowana przez kobiety od czasu katastrofy, która straciłą większość mieszkańców.

Serial opowiada o Franku Griffinie i jego gangu, którzy szukają swojego byłego członka Roya Goode’a (Jack O’Connell). Mężczyzna zdradził ich, a teraz ukrywa się w miasteczku La Belle w Nowym Meksyku. Tam poznaje wdowę Alice Fletcher (Michelle Dockery), z którą wspólnie broni La Belle przed gangiem Franka.

Przeczytaj także: „Roma” Cuaróna najlepszym filmem Netflixa według krytyków

Dlaczego warto obejrzeć ten serial?

Ponieważ Ballada o Busterze Scruggsie (oryg. The Ballad of Buster Scruggs) braci Coen zadebiutowało już na Netfliksie! To był głośny news w 2017 roku, kiedy Joel i Ethan Coenowie – dwaj szanowani amerykańscy twórcy filmowi ostatnich trzech dekad – postanowili rozpocząć dystrybucję swojego filmu na Netflixie.

Ballada o Busterze Scruggsie to podzielona na 6 części antologia dzikiego zachodu, w której bracia Coenowie opowiadają o przygodach amerykańskich pionierów i bandytów na Dzikim Zachodzie, sprawnie lawirując między żartem i absurdem a poważniejszymi klimatami.

Dla tych, którzy z niecierpliwością czekali na obejrzenie tego filmu powinni także sięgnąć po Bezbożników (Godless). Choć mocno krytykowany a także nagradzany serial stał się kolejnym, w dużej mierze zapomnianą produkcją Netflixa sprzed roku, warto go odkurzyć!

Dla kogo jest serial Godless?

Dla dorosłych fanów westernów i amerykańskiej mitologii. Świetny krajobraz Dzikiego Zachodu i cudowne krajobrazy przyciągną miłośników takiego klimatu.

Oto, czym jest Godless: zbiorem wzniosłych opowieści, ostrych scen o pogoni za życiem lub śmiercią, granych przez aktorów z najwyższej półki.

Serial obejrzysz w serwisie  Netflix, klikając na poniższy przycisk:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)