Candy Crush w liczbach – wymierny sukces łamigłówki na iOS-a

Zobacz najważniejsze statystyki i dane dotyczące gry mobilnej Candy Crash Saga – najpopularniejszej łamigłówki w sklepie App Store.

Candy Crush w liczbach (październik 2018, App Store)

Aż trudno uwierzyć, że premiera Candy Crush Saga w sklepie App Store odbyła się w listopadzie 2012 roku – to już 6 lat temu! Obecnie to chyba najbardziej znana seria łamigłówek od czasów Tetrisa.

Na fali jej popularności studio King wypuściło kilka podobnych produkcji, takich jak Soda Saga czy Jelly Saga. Najnowsza gra mobilna z gatunku to Candy Crush Friends Saga, w której znajdziesz cudowną, trójwymiarową grafikę oraz pomagających Ci podczas rozwiązywania łamigłówek przyjaciół.

Nadal nie wierzysz, że Candy Crush to prawdziwy fenomen? Poniżej znajdziesz kilka zdumiewających danych prosto od studia King, które Apple opublikowało w oficjalnym sklepie App Store. Przeczytaj i poznaj skalę sukcesu tych gier!

Przeczytaj także: TOP 10 gier miesiąca sklepu App Store (wrzesień 2018)

 • W momencie premiery Candy Crush Friends Saga oferuje aż 280 poziomów, a kolejne są już w przygotowaniu!
 • Przy grze Candy Crush Friends Saga pracuje niezwykle różnorodna ekipa – można w niej znaleźć przedstawicieli 19 narodowości! Twórcy pochodza między innymi z Finlandii, Indii, Meksyku, Rumunii, Singapuru i Szwecji.
 • W chwili premiery podczas gry w Candy Crush Friends Saga pomagać będzie Ci 6 postaci: Tiffi, Yeti, Nutcracker, Misty, Red Rabbit i Odus. Kolejne pojawią się wraz z aktualizacjami.

6 przyjaciół w Candy Crush Friends Saga

 • W poprzedniej części gry – Candy Crush Jelly Saga, gracze pokonują każdego dnia ponad 2 miliony poziomów.
 • Co ciekawe, gracze najczęściej sięgają po drugą grę z serii (czyli Candy Crush Soda Saga) we wtorki.
 • W Candy Crush Soda Saga każdego dnia rozpoczynanych jest ponad 90 milionów poziomów. Ile z nich udaje się przejść? To już zupełnie inna sprawa…

Candy Crush w liczbach (2018)

 • Studio King szacuje, że gdyby zsumować łączny czas, który wszyscy gracze spędzili na graniu w Candy Crush Soda Saga, otrzymalibyśmy 770 000 lat. Nie do wiary!
 • Gracze najczęściej grają w pierwszy tytuł z serii – Candy Crush Saga – po obiedzie. W końcu po solidnym posiłku należy się słodki podwieczorek.
 • Według studia King codziennie w Candy Crush Saga z planszy usuwane są średnio 2 miliardy cukierków.
 • Od momentu premiery Candy Crush Saga w App Storze w 2012 roku graczom udało się dopasować 6 bilionów cukierków.
 • Przez 6 lat od debiutu gry, przetłumaczono ją na 22 języki.

Skoro znasz już wszystkie najważniejsze fakty i liczby ze świata Candy Crush, warto chyba sprawdzić, skąd to całe zamieszanie dotyczące kolejnej odsłony serii? Grę możesz pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska