Wszystko, co zaprezentowano podczas Made by Google 2018

Oto, co Google ogłosiło podczas konferencji Made by Google 2018: poznajcie Pixel 3 i Pixel 3 XL, Pixel Slate i Google Home Hub!

Urządzenia zaprezentowane podczas konferencji Made by Google 2018: Pixel 3, Google Pixel Slate, Google Home Hub
Urządzenia zaprezentowane podczas konferencji Made by Google 2018: Pixel 3, Google Pixel Slate, Google Home Hub

Firma Google zaprezentowała dzisiaj rodzinę produktów Pixel najnowszej generacji oraz inteligentne produkty dla domu. Do Pixela 3 i Pixela 3XL, których szczegóły wyciekły jeszcze przed premierą, dołącza tablet Pixel Slate i Google Home Hub. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o najnowszych gadżetach firmy Google, które zobaczyliśmy podczas konferencji Made by Google, 9 października 2018 r.

Google Home Hub

Google ogłosiło kolejny gadżet do stale rozszerzającej się oferty inteligentnych produktów domowych. Home Hub dołącza do Google Max, Home oraz Mini i jest bezpośrednim konkurentem dla Alexa Show Amazon.

Urządzenie może wyglądać jak tablet, ale Google Home Hub przeznaczony jest do rozmów. Posiada  7-calowy ekran dotykowy, ale większość twoich interakcji z nim odbywa się za pomocą wbudowanego mikrofonu, który jest obsługiwany przez Asystenta Google.

Google Home Hub
Google Home Hub

Domyślny ekran Home Hub pokazuje podstawowe informacje, takie jak wydarzenia w kalendarzu i informacje o ruchu drogowym. A kiedy nic nie zrobi, wyświetla zdjęcia zapisane w Zdjęciach Google (oczywiście za twoją zgodą).

Home Hub nie ma wbudowanej przeglądarki internetowej, ale podstawowy interfejs Home Huba może służyć do sterowania innymi inteligentnymi produktami, takimi jak podłączone żarówki lub termostaty. Podobnie jak w Asystencie Google’a w telefonie, możesz używać poleceń głosowych do odtwarzania muzyki, ustawiania timerów i wykonywania innych podstawowych zadań.

Home Hub kosztuje 139 funtów i jest dostępny w czterech kolorach; niebieskim, żółtym, szarym i białym. Jest dostępny do zamówienia w przedsprzedaży i będzie dostępny w sklepach od 22 października 2018 r.

Google Pixel Slate

Google Pixel Slate to pierwszy tablet marki Google od trzech lat. Slate działa pod systemem operacyjnym Chrome OS, jest zasilany przez Intela, ma 8 GB lub 16 GB pamięci RAM i wyświetlacz o wymiarach 3000 x 2000 pikseli. Istnieją również porty USB-C po obu stronach urządzenia, wraz z kamerami z przodu iz tyłu. Aplikacja Aparat na Androida jest również kompatybilna z Pixel Slate, co powinno sprawić, że fotografia na tablecie będzie trochę mniej straszna.

The Pixel Slate jest wyposażony w klawiaturę, pokrywę i rysik oraz skaner linii papilarnych, zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo biometryczne.

Tablet Google Pixel Slate
Google Pixel Slate

Google Pixel 3 i Pixel 3 XL

Pixel 3 XL to największy telefon, jaki Google kiedykolwiek wyprodukowało z ekranem o przekątnej 6,3 cala i wadze 184 g. Zwykły Pixel 3 ma 5,5-calowy ekran i waży 148 g.

Pixel 3. gen. (3 i 3 XL)
Pixel 3. gen. (3 i 3 XL)Google

Największą wizualną zmianą w porównaniu z XL jest dodanie wycięcia. Wycięcie, czyli tzw. „notch” w wykonaniu Google’a jest jednym z najgorszych w branży, ale firma tłumaczy, że dodanie go do telefonu pomogło mu stworzyć większy ekran od krawędzi do krawędzi, który zajmuje 82% przedniej części urządzenia.

Aktualizacje tegorocznych telefonów w dużej mierze koncentrują się na kamerze. Obydwa urządzenia mają tylną kamerę 12,2 MP, a z przodu są dwie kamery. Przednie kamery mają po 8 MP, ale jedna posiada  obiektyw szerokokątny, który ma ułatwić wykonywanie grupowych selfie. Google dodało także szereg nowych funkcji aparatu, w tym nowy tryb słabego oświetlenia.

Oba telefony są już dostępne w przedsprzedaży i będą dostępne w sklepach w listopadzie 2018 r. Cena Pixela 3 zaczyna się od 799 USD (64 GB), a Pixel 3 XL zaczyna się od 899 USD (64 GB). Oba telefony mają 128 GB miejsca na dane.

Cena Pixel 3 i Pixel 3 XL
Cena Pixel 3 i Pixel 3 XL

źródło: The Wired via Google Blog, Google Pixel 3: Make every day more extraordinary, Get help at a glance with Google Home Hub, Google Pixel Slate: perfect for work and play