Nadchodzi 4. generacja w Pokémon GO

Minęło ok. 10 miesięcy odkąd ostatnia duża partia Pokémonów (Gen III, jak wiadomo) zaczęła pojawiać się w grze Pokémon GO – już za chwilę nadejdzie kolejna generacja i trochę więcej nowości!

Sinnoh – nadchodzi 4. generacja pokemonów

Jeśli nadal grasz w Pokémon GO to istnieje spora szansa, że złapałeś prawie wszystko co się ruszało :) Jeśli Niantic chce zatrzymać graczy w grze, musi wprowadzić więcej nowości w tym dodać do Pokédexu czwarta generację pokemonów. I jest oficjalna wiadomość: Gen IV wkrótce nadejdzie.

Potwierdzenie nadchodzącej generacji pojawiła się w zwiastunie wideo opublikowanym przez Niantic i The Pokemon Company. Niestety określenie „wkrótce” jest tak niejednoznaczne, że może to być miesiąc, dwa albo pod koniec roku…

Podczas gdy 4. generacja (zwana „Sinnoh”) składa się z około 107 nowych Pokémonów, nie spodziewałbym się, że wszystkie z nich zostana udostępnione w tym samym czasie.  Podobnie jak w przeszłości, Niantic stopniowo udostępniało kolejne stworki. Nawet niektóre pokemony Gen II wciąż nie pojawiły się w grze (patrz Smeargle!)

Przeczytaj także: Tryb walk między graczami w Pokémon GO jeszcze w tym roku

Chociaż zwiastun nie obiecuje pojawienia się żadnego konkretnego Pokémona, pojawia się gałązkę Turtwiga, sylwetka Chimchara i paczkę Piplupów płynących pod lodem. A na końcu widzimy coś co przypomina błyszczące czerwone oczy Giratiny!

We wpisie na blogu Niantic poruszył także temat potencjalnie kontrowersyjnych zmian:

  • system pogodowy wkrótce będzie miał mniejszy wpływ na to, co pojawi się w Pokémonach,
  • „większa różnorodność” Pokemonów pojawi się w danym obszarze i „w różnym tempie”, co sugeruje zmiany w wzorcach odrodzenia i być może systemie gniazd (nests),
  • dostosowanie statystyk we wszystkich dziedzinach (CP / HP / Obrona / Wytrzymałość), aby „zmniejszyć różnicę” pomiędzy większością Pokemonów a tymi najsilniejszymi.

W tej grze od ponad 2 lat wielu graczy poświęciło setki godzin na wzmacnianiu niektórych Pokémonów do walki w ramach obecnej mechaniki gry. Zmiana systemu statystyk może wiele zmienić – być może ma to związek z nadchodzącym trybem PvP?

źródło: TechCrunch via Pokemon Go Live