Funkcja „Znacznik nazwy” (Nametag) na Instagramie

Instagram uruchomił funkcję „Znacznik nazwy” (Nametag), aby ułatwić dodawanie znajomych (IRL) do swojej sieci.

Znacznik nazwy (Nametag) na Instagramie

Dodawanie osób, które spotykamy w prawdziwym życiu (IRL – in real life) do swoich sieci społecznościowych może być kłopotliwe, szczególnie gdy ludzie mogą używać trudnych nazw użytkowników.

Instagram chce teraz ułatwić życie swoim użytkownikom, i podobnie jak Snapcode’y na Snapchacie, ma teraz swoje Nametagi (a w języku polskim Znaczniki nazwy), które mają ułatwić dodawanie znajomych.

Jest to cyfrowa, spersonalizowana karta identyfikacyjna, opracowana specjalnie dla kont prywatnych. Funkcja jest już dostępna, dostępna po dotknięciu menu w prawym górnym rogu (trzy poziome kreski), a następnie wybraniu pierwszej opcji „Znacznik nazwy”. Oto, jak to działa:

Jak korzystać z funkcji Znacznik nazwy (Nametag)?

  • przejdź do swojego profilu,
  • dotknij przycisku z trzema liniami u góry i wybierz Znacznik nazwy,
  • możesz spersonalizować swój tag, dotykając dowolnego miejsca na ekranie lub dotykając przycisku u góry, aby wypróbować inne projekty, takie jak kolory, emotikony i selfie z różnymi naklejkami,
  • aby zeskanować czyjś znacznik nazwy, przesuń palcem w prawo do aparatu, najedź kursorem na znacznik i przytrzymaj go na ekranie lub wejdź do aparatu, stukając „Skanuj znacznik nazwy”.
Tworzenie „Znacznika nazwy” na Instagramie
Tworzenie „Znacznika nazwy” na Instagramie

Możesz także udostępniać swój znacznik nazwy znajomym za pośrednictwem wiadomości tekstowych i innych platform, takich jak Facebook i WhatsApp. Wystarczy nacisnąć strzałkę w prawym górnym rogu plakietki.

Oficjalna zapowiedź Instagrama oznacza, że ​​nowa funkcja Znacznik nazwy (Nametag) jest dostępna na całym świecie na urządzeniach z systemem iOS, a także na urządzeniach z Androidem.

Jest to jedna z tych funkcji, które Instagram powinien mieć już od dawna. Przy tak wielu ludziach korzystających teraz z Instagrama, znalezienie konkretnego konta może być trochę uciążliwe, nawet jeśli szukasz określonej nazwy. Nowa funkcja powinno usprawnić dodawanie ludzi, których właśnie poznałeś w prawdziwym życiu!

źródło: iPhoneHacks via Instagram Press – New Ways to Connect with Friends on Instagram