Bateria w kształcie litery „L” w iPhonie XS

Nowy iPhone XS ma mniejszą baterię jednokomorową w kształcie litery „L” niż iPhone X, ale za to ma mieć dłuższą żywotność.

Bateria w iPhonie XS w porównaniu z iPhone'em X
Bateria w iPhonie XS w porównaniu z iPhone’em X (fot. FixjeiPhone)

Holenderski serwis naprawczy FixjeiPhone udostępnił dziś zdjęcia wnętrza iPhone’a XS, dzięki czemu możemy po raz pierwszy zobaczyć co skrywa w swoim wnętrzu nowy 5,8-calowy model smartfona Apple’a.

Na powyższym zdjęciu rozebranego Phone’a X oraz iPhone’a XS widać, że wewnętrzny układ iPhone’a XS nie zmienił się znacząco. Najbardziej oczywistą różnicą jest nowa jednokomorowa bateria w kształcie litery „L” o pojemności 2 658 mAh.

Bateria w zeszłorocznym modelu telefonu iPhone X miała również kształt litery „L”, ale była to konfiguracja dwukomorowa zamiast pojedynczego akumulatora litowo-jonowego.

Podczas gdy bateria iPhone’a XS ma około 2,2 proc. mniejszą pojemność niż bateria 2716 mAh w telefonie iPhone X, Apple twierdzi, że iPhone XS ma nawet o 30 minut dłuższą żywotność baterii niż iPhone X na jednym ładowaniu. Ma to prawdopodobnie związek ze wzrostem wydajności procesora A12 Bionic i innych ulepszonych komponentów.

Polecamy także: Zobacz, jak w środku zmieniał się iPhone?

FixjeiPhone udostępnił także zdjęcie niemal całkowicie zdemontowanego iPhone’a XS , ale nie oznaczono na nim żadnych komponentów ani producentów części.

Części iPhone'a XS (fot. FixjeiPhone)
Części iPhone’a XS (fot. FixjeiPhone)

A tak wygląda iPhone XS po wyjęciu baterii:

iPhone XS w środku (fot. FixjeiPhone)
iPhone XS w środku (fot. FixjeiPhone)

Możesz także obejrzeć oryginalne wideo (z angielskimi napisami) na YouTube’ie. Widać, że ekran jest nieco trudniejszy do rozmontowania ze względu na mocniejsze uszczelki, które pomagają iPhone’owi XS osiągnąć ulepszoną wodoodporność (IP68).

Serwis iFixit powinien wkrótce udostępnić bardziej szczegółowe informacje na temat części iPhone’a XS oraz XS Max. Pojawi się pewnie także ocena trudności naprawy tych urządzeń.

źródło: FixjeiPhone via MacRumors