Pies-robot Aibo trafia do sprzedaży w USA za 2899 dolarów

Pies robot od Sony o nazwie Aibo trafi do sprzedaży dla klientów ze Stanów Zjednoczonych – niewymagającego pupila można będzie kupić za 2899 dolarów (czyli ok. 10800 zł).

Pies-robot Aibo od Sony

Sony ogłosiło dzisiaj, że zamierza dystrybuować swojego psa-robota Aibo w Stanach Zjednoczonych, po tym, jak w zeszłym roku marka ponownie pojawiła się w Japonii.

Nowa edycja robotopsa Aibo będzie dostępna od września w cenie 2 899 USD z dołączoną trzyletnią usługą AI Cloud firmy Sony, a także z różnymi zabawkami, w tym różowej kulki, poduszki Aibone i stacją ładującą. AI Cloud umożliwia Aibo wysyłanie codziennej aktywności na serwery Sony, które zdaniem firmy pomagają ukształtować osobowość robota i pozwalają właścicielom pozostać w kontakcie z Aibo przez Wi-Fi lub LTE przez sieć AT&T.

Pies prawdopodobnie nie pojawi się na półkach sklepowych dopóki nie zbliżą się święta, więc pewnie przyjdzie trochę poczekać na nowe zwierzątko…

Wersja amerykańska robota niczym nie różni się od tej, którą Sony zaprezentowało podczas CES w tym roku. Posiada on kilka czujników, kamer i urządzeń uruchamiających, aby aktywować szczenię i zachować interaktywność. Na plecach znajduje się kamera, która ułatwia nawigację do ładowarki, a kamera nosa pomaga znaleźć Aibone i rozpoznać członków rodziny dzięki rozpoznawaniu twarzy. „Zwierzę” odpowiada również na polecenia głosowe i można dodawać sztuczki do swojej bazy wiedzy poprzez aplikację mobilną Aibo na urządzenia z systemami iOS i Android.

Jest to produkt z limitowanej edycji, chociaż Sony nie powiedziało dokładnie, ile jednostek jest tworzonych. Więc marzysz o psie robocie, wkrótce przygotuj się przedsprzedaż w USA.

Sony nie jest jedyną firmą, która myśli o inteligentnym kompanie. Automat Anki’s Vector (dorosła wersja swojego poprzednika Cozmo) została właśnie ogłoszony, z myślą, że użytkownicy mogą traktować go bardziej jak zwierzaka z którym można się bawić i zadawać mu pytania. Podstawową różnicą między nim a Aibo jest cena: Vector kosztuje 250 dolarów, chociaż nie ma takiego samego zaplecza sztucznej inteligencji jak robot od Sony i działa bardziej podobnie do inteligentnego głośnika.

Wiele firm technologicznych myśli o sposobach stworzenia robotów z osobowością, ale jak dotąd tylko Anki odniosła prawdziwy sukces z produktem w tej kategorii. Sprzedał 1,5 miliona robotów, z których setki tysięcy to Cozmo, a Sony sprzedało w przybliżeniu 11 000 sztuk swojego drogiego Aibo w Japonii od czasu premiery na CES.

źródło: The Verge via Aibo