Nowy interfejs aplikacji Netflix na telewizory

Netflix uruchamia od dzisiaj nowy interfejs dla swojego serwisu na telewizorach (smart TV) i prawdopodobnie urządzeniach do streamingu wideo (Apple TV, Chromecast, Android TV, Roku, etc.).

Nowy interfejs aplikacji Netflix na TV
Nowy interfejs aplikacji Netflix na TV

Firma Netflix ogłosiła, że ​​nowy interfejs dostosowany do obsługi serwisu na telewizorach jest już dostępny od dzisiaj. Zaktualizowany układ zawiera osobne zakładki z filmami i serialami telewizyjnymi. Nie jest jasne, które konkretne aplikacje (na jakie urządzenia) uzyskają nowy wygląd i kiedy – Netflix powiedział tylko, że aktualizacja „zacznie pojawiać się stopniowo i kolejnych użytkowników na całym świecie”.

Usługa streamingowa ma zostać dostosowana jeszcze bardziej do obsługi na dużych ekranach telewizorów dzięki przeprojektowanej nawigacji w taki sposób, aby łatwiej poruszać się po zasobach za pomocą pilota telewizyjnego.

Na lewej krawędzi ekranu znajduje się nowy wysuwany pasek zakładek. Oddzielne zakładki Seriale i Filmy są oczywistym podziałem, ponieważ użytkownicy często nie wiedzą, czy dany tytuł to serial czy film. Oprócz pierwszej preselekcji, istnieją także inne zakładki do strony głównej, listy ulubionych i dodanych nowości. Pełnoekranowe podglądy programów nadal stanowią główną część ekranu i wydają się być jeszcze być jeszcze większe po nowym liftingu Netflixa na TV.

Przeczytaj również: Netflix najchętniej oglądany na telewizorze?

Można bezpiecznie założyć, że aplikacja na Androida i iOS-a będzie w przyszłości przeprojektowana w dokładnie ten sam sposób. Biorąc pod uwagę, jak wiele różnych interfejsów telewizyjnych ma Netflix na preinstalowanych aplikacjach smart TV, Android TV, Roku, Apple TV i tak dalej – firma ogłosiła tę aktualizację w bardzo ogólnikowy sposób.

Nowe menu boczne w aplikacji Netflix na TV
Nowe menu boczne w aplikacji Netflix na TV

Miejmy nadzieję, że uda się przynajmniej zunifikować wygląd aplikacji TV na najpopularnieszych urządzeniach.

Nowy interfejs aplikacji TV Netflix

źródło: Netflix Media Center