W Duolingo dodano kurs języka hindi

Osoby posługujących się językiem angielskim mogą zacząć uczyć się języka hindi w wersji przeglądarkowej Duolingo, a już wkrótce kurs pojawi się w aplikacjach mobilnych na iOS-a i Androida.

Kurs języka hindi w Duolingo

Od dzisiaj na stronie internetowej Duolingo dostępny jest kurs języka hindi dla osób mówiących po angielsku. W aplikacjach mobilnych na urządzenia z systemami iOS lub Androida lekcje pojawią się w niedalekiej przyszłości. Kurs jest rozwijany od ponad roku, którego głównym twórcą jest Kanan Gupta.

Hindi jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie (według The Washington Post) z prawie 600 milionami osobami posługującymi się tym językiem w 2015 r. Indie są jednym z 10 największych rynków Duolingo na świecie. Z aplikacji korzysta aż 10,1 mln użytkowników, więc wprowadzenie kursu hindi ma spory sens dla firmy.

Przeczytaj także: Ucz się języka chińskiego w aplikacji mobilnej Duolingo

Wraz z Duolingo języka angielskiego uczy się ok. 8,6 mln użytkowników. Ponad 154 000 osób zapisało się, aby otrzymać powiadomienie, gdy kurs języka hindi dla użytkowników anglojęzycznych pojawi się w serwisie.

Będzie to niewątpliwie popularny kurs wśród użytkowników Duolingo. Wielu indyjskich użytkowników na całym świecie nie mówi jednak w hindi, więc Duolingo pracuje już nad kursami języka angielskiego dla użytkowników języka bengalskiego, pendżabskiego, telugu i tamilskiego.

Osoby chcące pomóc budować kursy językowe wraz z Duolingo mogą zapisać się do otwartego Inkubatora firmy.

źródło: Engadget