Odkryj piękno naszego kraju na filmie „Odkryj Polskę / Explore Poland”

Film jest „Odkryj Polskę / Explore Poland” promuję akcję, która ma przybliżyć Polakom mieszkającym za granicą, dziedzictwo kulturowe oraz to w jakim pięknym kraju się urodzili.

Odkryj Polskę / Explore Poland

W trzyminutowym filmie „Odkryj Polskę / Explore Poland” wędrujemy między innymi przez ośnieżone szczyty Tatr, piaszczyste plaże, Mierzeję Helską i rozległe łąki, żeglujemy po jeziorach, mijamy klasztor w Tyńcu, spoglądamy z góry na Zamek Książ, Kopiec Kościuszki, stare miasta, katowicki Spodek czy Nikiszowiec. Nie zabrakło też sielskiego klimatu polskiej wsi, a nawet lepienia pierogów.

Wideo prezentuje bogactwo, różnorodność i naturalne piękno naszej ojczyzny. Realizowany materiał ma charakter edukacyjny. Celem akcji „Odkryj Polskę / Explore Poland” jest zachęcenie młodych Polaków, mieszkających poza granicami kraju, do zapoznania się z dziedzictwem kulturowym oraz malowniczym krajobrazem naszego kraju.

Zobacz także: Polacy bardzo rzadko korzystają z Wi-Fi na lotniskach?

Materiał pozwoli tysiącom małych Polaków poznać lepiej Ojczyznę i jej piękno! Fabuła filmiku zabiera nas w podróż po Polsce; prowadzi górskimi szlakami, ukazuje surowe piękno i tatrzański majestat. Oprowadza po gęstych lasach, a także odpręża i pozwala na odpoczynek w promieniach nadmorskiego słońca. Filmik to fascynująca podróż przez zasypane śniegiem tereny i skute lodem jeziora, możemy skryć się przed słońcem w cieniu potężnych drzew i zachwycić mnogością różnorakich barw polskiego krajobrazu.

Obejrzyj cały film:

Nagranie pozwala nam również poznać miejską architekturę; prowadzi przez urocze, zabytkowe starówki, ciasne, klimatyczne uliczki, a także pozwala spojrzeć z lotu ptaka na górujące nad miastami ratusze i kościoły. Ukazuje prawdziwe twarze Polaków, a także elementy polskiej kultury.

Dodatkowo każdy może wziąć udział w Quizie, aby sprawdzić czy potrafi rozpoznać miejsca z filmu.

źródło: Odkryj Polskę