Albert Einstein zmarł dokładnie 63 lata temu

To, że Albert Einstein posiadał umysł prawdziwego geniusza nie ulega żadnej wątpliwości, warto pamiętać, że oprócz odkryć naukowych pozostały po nim wspaniałe myśli i sentencje.

Albert Einstein (cytat)

Albert Einstein zmarł 63 lata temu, dokładnie 18 kwietnia 1955 roku, ale wciąż pozostaje jednym z największych umysłów XX wieku. Jego wkład w ludzką wiedzę jest niezrównany.

Fizyk przeprowadził przełomowe badania nad funkcjonowaniem naszego wszechświata, sformułował teorię względności i przepowiedział istnienie fal grawitacyjnych na sto lat, zanim je zaobserwowaliśmy.

Przeczytaj także: TOP 10 książek o nowych technologiach

Einstein nie był po prostu genialny, był wszechstronnie genialny: naukowiec-filozof, który wiedział, jak opisać ludzką kondycję. Ten geniusz, w połączeniu z ludzkimi wzlotami i upadkami, których był świadkiem podczas swojego życia, tworzył perspektywę życia, która nie została jeszcze dopasowana.

Serwis Business Insider sporządził listę 15 najlepszych cytatów z Einsteina, które uczą nas o umyśle, nauce i tej zwariowanej rzeczy zwanej życiem. Poniżej znajdziesz kilka wybranych cytatów z mistrza.

Albert Einstein (cytat) Albert Einstein (cytat) Albert Einstein (cytat) Albert Einstein (cytat)

źródło: Business Insider