Drugi sezon serialu „Dom z papieru” 6 kwietnia!

Netflix zapowiedział 2. sezon wyśmienitego hiszpańskiego serialu „Dom z papieru” (oryg. La casa de papel) na 6 kwietnia 2018 r.

„Dom z papieru” (La casa de papel) - 2. sezon - 6 kwietnia 2018 r.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy czekają na kontynuację trzymającego w napięciu hiszpańskiego serialu „Dom z papieru”! W końcu znamy datę drugiego sezonu (części) serialu – Netflix oficjalnie potwierdził, że serial powróci 6 kwietnia 2018 roku.

Serwis streamingowy długo trzymał nas w napięciu, kiedy zobaczymy kolejne losy bohaterów „Domu z papieru”, ale teraz pozostało juz tylko odliczanie. Wielu z Was pytało nas o to, kiedy „urwany” na 13. odcinku serial pojawi się na Netfliksie. Mamy więc odpowiedź, pozostaje odpowiedź na pytanie ile pozostało do końca odcinków?

Przez długi czas nie było jasne z ilu odcinków składa się pierwszy sezon serialu, ponieważ według IMDb i Wikipedii La Casa del Papel składał się z piętnastu odcinków, podczas gdy na Netfliksie było ich tylko 13. Wiele osób myślało, że Netfliks urwał nagle serię i nie udostępnił 2 ostatnich odcinków – ale sprawa wygląda trochę inaczej.

Ile odcinków będzie miał 2. sezon serialu „Dom z papieru” w serwise Netflix?

Głównym powodem tego zamieszania było to, że w Hiszpanii można było oglądać dłuższe epizody trwające 70 minut – w sumie jest ich 15. W przypadku wersji międzynarodowej Netflix dokonał podziału połowy odcinków na krótsze trwające około 45 minut i w drugiej serii możemy spodziewać się kolejnych 10-12 odcinków.

„Dom z papieru” (La casa de papel) - 2. sezon - 6 kwietnia 2018 r.
„Dom z papieru” (La casa de papel) – screen z serwisu Netflix

Pod koniec 2017 roku ostatnie sześć odcinków (trwających 70 minut) było emitowanych na antenie hiszpańskim kanale Antena 3. Teraz pojawią się one od 6 kwietnia na Netfliksie w odcinkach trwających ok. 40-45 minut.

Bohaterowie serialu „Dom z papieru” (La casa de papel)
Bohaterowie serialu

To jeden z moich ulubionych seriali

Sam z niecierpliwością czekam na kontynuację serialu, bo pierwszy sezon trzymał całkiem nieźle w napięciu i oglądało się go z przyjemnością. Bo kto nie lubi oglądać idealnego planu napadu na bank? Jest to bowiem jeden z tych tytułów, gdzie kibicujemy czarnym charakterom.

Dla przypomnienia poniżej możesz posłuchać piosenki śpiewanej przez dwóch bohaterów (Berlin i El Profesor) w jednej ze scen z ostatnich odcinków:

Poniżej znajdziesz link do serialu w serwisie Netflix. Jeśli nie oglądałeś pierwszego sezonu, to masz akurat czas, żeby nadrobić do 6 kwietnia!

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix Polska