Poznaj zalety i wady posiadania certyfikatu SSL [infografika]

Sprawdź ciekawą infografikę przedstawiającą korzyści wynikające z szyfrowanego połączenia w witrynie internetowej i z czym wiąże się korzystanie z certyfikatu SSL?

Zalety i wady posiadania certfikatu SSL (HTTPS) na stronie WWW

Zaszyfrowanie danych przesyłanych między przeglądarką a serwerem strony internetowej ma na celu uniemożliwienie ich przechwycenia i modyfikacji przez niepowołane osoby. Aby zabezpieczyć w ten sposób witrynę i jej użytkowników należy zainstalować na niej tzw. certyfikat SSL lub TLS.

Rozwiązanie to staje się co raz popularniejsze – w czerwcu 2016 r. wśród top 10 wyników wyszukiwania Google w USA tylko 30% stron korzystało z szyfrowanego połączenia HTTPS, a dla lutego 2018 r. liczba ta jest szacowana aż na 78%.

Przeczytaj również: Chrome 68 będzie oznaczał strony po HTTP jako „niechronione”

Jaki jest zakres korzyści, a jakie są minusy stosowania certyfikatu SSL? W jakich branżach jest najczęściej wykorzystywany i co radzi Google, aby wdrożenie bezpiecznego połączenia HTTPS nie spowodowało obniżenia widoczności witryny w rezultatach wyszukiwarki? Informacje te przedstawia infografika przygotowana przez agencję SEO SEMTEC.

Zobacz także: Najważniejsze trendy SEO w 2018 roku [infografika]

Infografika: Dlaczego już warto wdrożyć certyfikat SSL na stronie internetowej (HTTPS)
Infografika: Dlaczego już warto wdrożyć certyfikat SSL na stronie internetowej (HTTPS)

źródło: SEO SEMTEC