Nowy zwiastun remake’u „Zagubieni w kosmosie” od Netflix

Serial science fiction pt. „Zagubieni w kosmosie” (oryg. tytuł „Lost in Space”) pojawi się w Netflix już 13 kwietnia, a już teraz możesz obejrzeć jego pełny zwiastun.

Zagubieni w kosmosie (Lost in Space) - Netflix Original

Odgrzewane kotlety czasem mogą lepiej smakować, jeśli ma się do podgrzania lepszą patelnię. Wszystko wskazuje na to, że serwis Netflix ma narzędzia do tego, aby dobrze stworzyć nową wersję serialu „Zagubieni w kosmosie” z 1965 roku.

Prawie 50 lat od premiery oryginalnego odcinka Lost in Space misja kolonizacji kosmosu znowu pójdzie nie tak… ale sądząc po zwiastunie realizacja tej porażki bohaterów ma się chyba całkiem nieźle. Oryginalna seria, na podstawie której powstał remake była emitowana w stacji CBS od 1965 do 1968 roku.

Pierwsze prace nad nową wersją serialu wystartowały już w 2014 roku, kiedy Burk Sharpless i Matt Sazama zaczęli wymyślać własny scenariusz. Pierwowzór opowiadał historię rodziny Robinsonów – małżeństwa z trojgiem dzieci – która ze względu na przeludnienie Ziemi wyrusza w misję poszukiwania miejsca w kosmosie, gdzie mogliby się osiedlić. Oprócz nich w podróż wyrusza także doktor, który sabotuje całą wyprawę. W konsekwencji rodzina w odległości o lata świetlne od dawnego domu, gubi się w kosmosie.

„Zagubieni w kosmosie” od Netfliksa będzie opierało się na szkielecie tej samej fabuły, ale z wykorzystaniem świeżego podejścia, współczesnego kontekstu i z poruszeniem obecnych problemów ludzkości i jednostki.

Po pierwszej, nieco zdawkowej zapowiedzi, warto obejrzeć pełny zwiastun serialu:

Akcja rozpoczyna się w 2050 roku, gdy rodzina Robinsona i dwie inne osoby, dr Smith i Don West, lądują na nieznanej planecie. W nowym środowisku grupa ta musi liczyć się z niestabilnym klimatem i potencjalnie wrogimi formami życia obcego. Najmłodsze dziecko, Will Robinson (Max Jenkins), zaprzyjaźnia się z jedną z tych nieznanych istot, podczas gdy rodzina próbuje wymyślić, jak uciec z powrotem w kosmos. Podczas chaotycznej kulminacji w zwiastunie, która jest pełna wybuchów i szybkich cięć, John Robinson (Toby Stephens) deklaruje: Zabierzmy nasze dzieci i wydostańmy je z tej planety!

Powrót „Zagubionych w kosmosie” (Lost in Space) jest częścią agresywnej strategii serwisu Netflix tworzenia treści science fiction zarówno w formie filmu, jak i serii. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy serwis wydał drugi sezon „Stranger Things”, czwarty sezon dystopijnego „Czarnego lustra” (Black Mirror) film Willa Smitha „Bright”, „The Cloverfield Paradox”, „Mute” i głośny serial „Altered Carbon” na podstawie powieści Richarda K. Morgana o tym samym tytule (pol. Modyfikowany węgiel). W lutym serwis Deadline poinformował, że Netflix zrealizuje kolejny projekt science-fiction Life Sentence.

„Zagubieni w kosmosie” będziemy mogli oglądać w serwisie Netflix już 13 kwietnia 2018 r.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix