Inteligentne nowości od Lenovo z MWC 2018

Lenovo prezentuje na MWC 2018 pełną ofertę inteligentnych produktów: od modułów do smartfonów po wyposażenie centrów danych.

Lenovo Yoga 530

Dziś na Mobile World Congress 2018 firma Lenovo zaprezentowała techniczne innowacje na rok 2018 będące efektem intensywnych prac nad rozwojem rozszerzonej inteligencji (Augmented Intelligence).

Firma Lenovo, która wywodzi się z segmentu komputerów osobistych (PC), przygotowała szeroką ofertę urządzeń z funkcjami sztucznej inteligencji (AI), którą wyróżnia połączenie trzech zasadniczych aspektów inteligencji: danych, mocy obliczeniowej i algorytmów.

Innowacyjne technologie rzeczywistości rozszerzonej (AR), rzeczywistości wirtualnej (VR) oraz obsługi głosowej w urządzeniach Lenovo otwierają przed użytkownikami nowe możliwości w codziennym życiu, w pracy i podczas zabawy. Mające dziś swoją premierę nowe, obsługiwane głosowo laptopy Yoga „2 w 1”, a także przełomowe moduły Moto Mods i zaawansowane rozwiązania do centrów danych są przykładem zastosowania rzeczywistości rozszerzonej (AI) w kompleksowej ofercie Lenovo.

Zobacz także: Już możesz zamówić Samsunga Galaxy S9 i S9+ w przedsprzedaży!

Inne możliwości smartfonów

W trakcie MWC 2018 Motorola zaprezentuje smartfony z funkcjami klasy premium w bardzo przystępnych cenach, a także innowacyjne moduły Moto Mods, przy użyciu których m. in. można monitorować stan zdrowia. Motorola Health Mod umożliwia łatwe mierzenie pięciu parametrów życiowych, w tym skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi przy użyciu telefonu moto z.

W Barcelonie Motorola przedstawi wnioski z niedawno opublikowanego globalnego badania „Równowaga między życiem a korzystaniem z telefonu”, przygotowanego we współpracy z dr Nancy Etcoff, cenioną specjalistką w dziedzinie badania umysłu, mózgu, zachowań i nauki o szczęściu z Uniwersytetu Harvarda. Badaczka zidentyfikowała zachowania, które wpływają negatywnie na relacje użytkowników z otoczeniem oraz na nich samych — w tym przedkładanie telefonów nad najbliższe osoby, a najbardziej alarmujące wnioski dotyczą młodszego pokolenia, które dorasta w świecie cyfrowym.

Motorola opowiada się za technologiami, które wzbogacają życie, a nie odwracają od niego uwagę, dlatego oferuje inteligentne rozwiązania, aby pomóc użytkownikom w zachowaniu równowagi między życiem a korzystaniem z telefonu. Przykładem tego jest współpraca z twórcami aplikacji Space, która pomaga w bardziej uważnym korzystaniu z telefonu, a także Moto Mods ułatwiające intuicyjną interakcję z telefonem.

Lenovo Yoga 730 (15")

Inne podejście do obsługi głosowej

Rozszerzona inteligencja nowych produktów działu PC and Smart Devices Lenovo oferuje nowe możliwości użytkownikom biznesowym i indywidualnym.

Na MWC Lenovo zaprezentuje modele Yoga 730 (w wersji 13- i 15-calowej) oraz 14-calowy Yoga 530 — z rodziny laptopów „2 w 1” dla mobilnych użytkowników. Nowe notebooki z Windows 10 wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, wydajnością laptopa i mobilnością tabletu — cechami, z których słynie seria Lenovo Yoga od czasu wprowadzenia na rynek pierwszych konwertowalnych notebooków. Nowy model Yoga 730 wykorzystuje sztuczną inteligencję, umożliwiając obsługę bez używania rąk. Wbudowane usługi Cortana i Alexa rozpoznają polecenia głosowe z drugiego końca pokoju1.

Chromebooki „2 w 1” Lenovo 500e i 300e oraz model 100e to nowe propozycje Lenovo dla segmentu edukacji. Chromebook 300e wyróżnia się konstrukcją odporną na zalania i upuszczenia, a także technologią Lenovo Enhanced Touch, która umożliwia interakcję z ekranem przy użyciu zwykłych przedmiotów. Chromebook 500e oferuje pióro cyfrowe EMR do pisania i szkicowania z innowacyjnymi algorytmami Google, które praktycznie eliminują opóźnienia.

Zapowiedziany na Targach CES 2018 wyświetlacz Lenovo Smart Display umożliwia wygodne i intuicyjne korzystanie z technologii domowych. Łączy on w sobie funkcje głosowe usługi Google Assistant z wyświetlaczem dotykowym o rozdzielczości Full HD i żywych kolorach2. Stanowi on centrum dowodzenia urządzeniami inteligentnego domu — od oświetlenia po ogrzewanie, a wystarczy do tego głos lub rzut oka na ekran.

Lenovo Yoga 730 (13")

Inny sposób kontaktu z rzeczywistością

Rozszerzona inteligencja wyróżnia także inne urządzenia Lenovo zaprezentowane uprzednio na Targach CES 2018. Autonomiczne gogle do rzeczywistości rozszerzonej Lenovo Mirage™ Solo i kamera VR180 Lenovo Mirage Camera umożliwiają tworzenie i przeglądanie własnych materiałów VR z wykorzystaniem mobilnej platformy VR Google Daydream™, a zestaw Star Wars™: Jedi Challenges z goglami AR Lenovo Mirage i kontrolerem-mieczem świetlnym Lightsaber otwierają przed fanami Gwiezdnych Wojen i kandydatami na rycerzy Jedi zupełnie nowe możliwości.

Inny sposób na doskonalenie świata

Lenovo Data Center Group bierze aktywny udział w „rewolucji sztucznej inteligencji”, rozwijając ofertę w dwóch nowych segmentach: telekomunikacji i IoT.

Błyskawiczny rozwój innowacji i urządzeń w segmencie łączności komórkowej pociąga za sobą ogromne zmiany w branży telekomunikacyjnej związane z sieciami 5G. Dzięki swojej wyjątkowej pozycji na rynku Lenovo może skutecznie pomóc operatorom w przejściu od tradycyjnych rozwiązań do świata definiowanego programowo.

Lenovo zaprezentuje ofertę wydajnych rozwiązań opartych na serwerach Lenovo ThinkSystem SR650/SR630 i przełącznikach, platformie Red Hat OpenStack oraz kartach sieciowych Mellanox ConnectX-4, które przyspieszają przetwarzanie pakietów danych. Lenovo dołącza ponadto do programu Intel Select Solutions for NFVI i zaoferuje rozwiązanie zoptymalizowane specjalnie pod kątem szyfrowanych i skompresowanych obciążeń NFV. Obejmuje ono Intel QuickAssist Technology (QAT) oraz karty sieciowe Intel XXV710 w serwerach Lenovo SR650/SR630.

Jako firma zajmująca pierwsze miejsce pod względem niezawodności serwerów x86*, Lenovo zademonstruje także pierwszą w branży stację bazową gotową do działania w sieci 5G z programową i zwirtualizowaną implementacją jednostek scentralizowanych i rozproszonych (CU/DU). Powstała ona dzięki współpracy z China Mobile.

Prezentacje rozwiązań Lenovo „od urządzenia po centrum danych” można będzie obejrzeć na Mobile World Congress w Barcelonie od 26 lutego do 1 marca na pokazie Lenovo Showcase w hali 3, na stanowisku 3N30. Na stoisku firmy Intel Lenovo przedstawi rozwiązanie do „samooptymalizującej się sieci 5G” wykorzystujące serwery Lenovo ThinkSystem SR650.

Ceny i dostępność

Informacje o cenach i dostępności produktów można uzyskać pod tym adresem.

* Information Technology Intelligence Consulting (ITIC) 2017 – 2018 Global Server Hardware, Server OS Reliability Report

Cortana i Alexa są dostępne w modelu Yoga 730 z technologią rozpoznawania głosu dalekiego zasięgu, w odległości do 4 metrów i w trybie gotowości. Udostępnienie usługi Alexa jest planowane w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Lista krajów może z czasem zostać wydłużona.

Ekran dotykowy FHD jest dostępny w 10-calowym modelu ekranu Lenovo Smart Display.