Aż 40 nowych polskich playlist na Spotify

Od 24 października w serwisie Spotify znajdziemy ponad 40 nowych polskich playlist, które zostały przygotowane specjalnie dla  polskich fanów muzyki.

Polskie playlisty w Spotify 2017

Obecnie Spotify ma zespół ponad 100 edytorów pracujących na ponad 20 rynkach, którzy aktywnie tworzą ponad 4,5 tysiące playlist, zarówno tych lokalnych, jak i globalnych. Aby móc lepiej reprezentować polskich użytkowników i ich kulturę, już od dzisiaj w serwisie Spotify będą dostępne polskie playlisty – ponad 40 zestawów muzycznych przygotowanych od podstaw, z myślą o polskich fanach muzyki.

Część playlist jest w 100% polska – z polskimi utworami. Inne są połączeniem naszej rodzimej muzyki, z tą pochodzącą z innych stron świata. Jednak wszystkie zostały przygotowane specjalnie dla polskich użytkowników. Dane Spotify pokazują, że Polacy kochają hip hop, dlatego w Spotify znalazło się kilka playlist właśnie z tego gatunku, takich jak np. Generacja Hip Hop, na której znajdują się utwory najpopularniejszych polskich raperów takich jak: Quebonafide, Taco Hemingway czy O.S.T.R.

Wśród nowych playlist nie zabraknie również tych dedykowanych fanom takich zespołów jak: HEY, Organek czy Coma, czyli w skrócie – polskiej sceny rockowej, a także tych przeznaczonych dla wiernych słuchaczy polskiej alternatywy oraz muzyki tanecznej.

Ci, którzy chcą wiedzieć co w muzycznej trawie piszczy i lubią zawsze być na czasie, znajdą to czego szukają na playliście Top Hits Polska. Natomiast w każdy piątek na playliście New Music Friday Polska będą dostępne największe, najnowsze hity.

Okładki polskich playlist na Spotify

Nowe playlisty nie będą skupiały się wyłącznie wokół konkretnych gatunków muzycznych. Spotify chce zapewnić polskim użytkownikom jak najlepszy soundtrack na cały dzień, dlatego udostępnia dziesiątki playlist odpowiadających konkretnym nastrojom i momentom, z którymi może utożsamić się większość Polaków, jak na przykład Uśmiechnij się!, Jesienny Chill oraz Muzyka do pracy.

Podobnie jak globalne playlisty, te dedykowane polskim użytkownikom będą dostępne z poziomu zakładki Przeglądaj w sekcji Gatunki i nastroje.

źródło: informacja prasowa Spotify