Raport Motorola Global Mobile Value Index 2017

Zobacz najważniejsze wnioski z raportu Motorola Global Mobile Value Index, z którego wynika, że smartfon bardzo wpływa na jakość naszego życia.

Raport Global Mobile Value Index 2017 (Motorola, Lenovo)

Do tej pory nie powstała ani jednak definicja idealnego smartfona. To raczej niewykonalne zadanie, bo każdy użytkownik korzysta z telefonu na swój własny sposób, ceniąc sobie inne funkcje. Dla jednych będzie to długi czas pracy na baterii i oryginalne wzornictwo, a dla innych ponadprzeciętna wielozadaniowość, świetny aparat lub markowe logo.

Dzięki wynikom ogólnoświatowej ankiety Global Mobile Value Index1 przygotowanej na zlecenie firmy Motorola wiadomo, że mimo wielu różnic w użytkowaniu telefonów istnieją także wspólne punkty. Ludzie na całym świecie pokochali smartfony, które mają nieodzowny wpływ na jakość ich życia. Marzą o wydajnym urządzeniu i są w stanie zapłacić więcej za to, by w ich kolejnym telefonie znalazły się wybrane funkcje z półki premium

Smartfony, a jakość życia

Jeszcze kilka lat temu nikomu nie przyszło do głowy, by bez limitu korzystać z dostępu do sieci w swoim smartfonie, a dziś mamy dostęp do informacji z całego świata w ciągu ułamku sekundy, przez 24 godziny na dobę. Wielu sceptyków nie wróżyło też przyszłości kamerom w telefonach. Obecnie jakość zdjęć i nagrań z urządzeń mobilnych prześciga część tradycyjnych aparatów fotograficznych, zasługując na odrębne konkursy i festiwale.

Raport Global Mobile Value Index 2017 (Motorola, Lenovo) - wyniki

Ciężko wyobrazić sobie istnienie Instagrama, Snapchata i karierę niektórych celebrytów, gdyby nie ich sprytne telefony. A te z powodzeniem służą nie tylko do kontaktu i rozrywki, nierzadko są nieocenionym narzędziem pracy. Nie mają sobie równych, gdy liczy się szybka reakcja – pozwalają na bieżąco odpowiadać na ważne, służbowe maile będąc z dala od biurka. Powalają trzymać w ryzach harmonogram zadań, korzystać z mobilnych transakcji, nawigacji GPS w podróży i wiele więcej.

Smartfony są wręcz naszpikowane ciekawymi funkcjami. Im większe mają możliwości, tym bardziej usprawniają codzienne życie. Badania przeprowadzone dla firmy Motorola pokazują, że ponad połowa osób na całym świecie nie wyobraża sobie braku niektórych funkcji w smartfonie, o istnieniu których jeszcze do niedawna nawet nie wiedziała.

Raport Global Mobile Value Index 2017 (Motorola, Lenovo) - wyniki

Najważniejsze cechy współczesnych telefonów

Większość osób zgadza się, że cechami z półki premium w smartfonach są czas pracy na baterii i dobry wyświetlacz. To proste, potrzebujemy takiego urządzenia, który dotrzyma nam kroku od świtu do zmierzchu – wciąż w gotowości do działania. Wydajny akumulator zapewnia prawdziwy komfort życia. Gwarantuje kontakt z otoczeniem oraz dostęp do najważniejszych informacji i funkcji niezależnie od miejsca i sytuacji.

Raport Global Mobile Value Index 2017 (Motorola, Lenovo) - wyniki

Urządzenie nie rozładuje się, gdy będziemy chcieli zamówić taksówkę po nawet najdłuższym spotkaniu, obejrzeć odcinek ulubionego serialu w drodze do domu, czy zrobić zdjęcie, gdy wokół dzieje się coś wartego uchwycenia. I to właśnie dobry aparat jest trzecią, najczęściej wymienianą cechą, zarezerwowaną do tej pory głównie dla urządzeń z najwyższej półki.

Raport Global Mobile Value Index 2017 (Motorola, Lenovo) - wyniki

Kiedy przychodzi do oszacowania kosztu inwestycji w produkt z cechami z półki premium, poszukiwania idealnego smartfona stają się jeszcze trudniejsze. Większość, bo aż 71% osób nie chce kupować najdroższych, flagowych urządzeń tylko dla faktu posiadania najnowszego modelu. Są jednak gotowi dopłacić do funkcji, które są dla nich najbardziej istotne. Osobami o największej gotowości do inwestycji w produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb są 18-24 latkowie. Ponad połowa z nich jest chętna ponieść ponad 20% wyższy wydatek, by kolejny smartfon posiadał funkcje z półki premium.

Funkcje premium dostępne dla każdego

Najbardziej pożądanymi cechami z półki premium, jakie użytkownicy chcieliby znaleźć w swoim nowym telefonie jest jeszcze mocniejsza bateria, lepszy aparat oraz doskonała jakość i wysoka rozdzielczość ekranu.

Raport Global Mobile Value Index 2017 (Motorola, Lenovo) - wyniki

źródło: informacja prasowa