3000 chętnych do tworzenia mobilnych gier w Akademii Free2Play

Już 3 000 przyszłych twórców gier mobilnych dołączyło do Akademii Free2Play, która działa już od pięciu lat.

Akademia Free2Play (zdjęcie)

Na kursantów czekają trzy ścieżki: programistyczna, projektowania gier mobilnych oraz kształcąca przyszłych grafików. Uczestnicy Akademii mają ostatnie kilkanaście dni na ukończenie wybranego programu. Najlepsza setka weźmie udział w trzydniowych warsztatach stacjonarnych we Wrocławiu. Organizatorem zmagań jest studio developerskie Ten Square Games tworzące gry hobbystyczne na urządzenia mobilne.

Globalny rynek gier mobilnych od wielu lat dynamicznie się rozwija i już teraz stanowi 37 proc. światowego rynku gamingowego. Wg  Newzoo, firmy analizującej globalny rynek firm video, aż 1,7 mld użytkowników smartfonów gra w gry na telefonach, tworząc rynek o wartości 40 mld dolarów. Nikogo zatem nie dziwi, że tworzeniem gier mobilnych interesuje się coraz więcej osób.

Akademia Free2Play powstała z myślą o tych, którzy swoją karierę wiążą z tworzeniem gier na mobile. Do tegorocznej edycji kursu od września br. przystąpiło ponad 3 000 osób, wybierając jedną z trzech ścieżek: programistyczną, projektowania gier mobilnych oraz kształcącą przyszłych grafików, z czego najbardziej popularną okazała się ścieżka developerska. I chociaż kursy online już wystartowały, wciąż można się na nie zapisać, w przyspieszonym trybie przejść przez wszystkie lekcje, by finalnie uzyskać zaproszenie na warsztaty stacjonarne, które w listopadzie odbędą się we Wrocławiu.

Akademię Free2Play organizujemy od 5 lat, ale co roku wydarzenie to pozytywnie nas zaskakuje. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 3 000 osób, zainteresowanych nauką tworzenia gier na mobile! Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu kursowi, wszyscy jego uczestnicy zdobędą nowe kompetencje i będą mogli rozwijać się w tworzeniu angażujących produktów mobilnych – mówi Arkadiusz Pernal, współzałożyciel Ten Square Games.

Zapisy do Akademii Free2Play są dostępne pod adresem: . To już ostatnie tygodnie,  w których można dołączyć do kursu online i bezpłatnie zdobyć kompetencje niezbędne do tworzenia mobilnych gier.

Akademia Free2Play (zdjęcie)

– Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych do dołączenia do naszej społeczności fanów i entuzjastów tworzenia gier mobilnych. To już ostatni moment, aby zawalczyć o zaproszenie na warsztaty stacjonarne we Wrocławiu, podczas których zespoły zbudowane z designerów, grafików i programistów staną przed kolejnym wyzwaniem – stworzeniem w pełni autorskiej gry. Wygrani zdobędą nie tylko nagrody rzeczowe, ale także możliwość odbycia stażu w Ten Square Games – mówi Maciej Popowicz, współzałożyciel Ten Square Games.

Warsztaty stacjonarne rozpoczną się 17.11 i potrwają trzy dni. Poprowadzą je wykładowcy Akademii oraz goście specjalni. Miejscem zmagań będzie Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, który został partnerem wydarzenia.

Ten Square Games dla przyszłych programistow

Powstałe w 2011 roku studio developerskie Ten Square Games rok do roku notuje dynamiczny rozwój. Obecnie firma zatrudnia przeszło 110 specjalistów, tworząc gry mobilne angażujące ponad 35 mln graczy z całego świata. W portfolio firmy znajdują się takie tytuły, jak Let’s Fish, Wild Hunt czy Fishing Clash.

Akademia Free2Play to nie jedyny projekt, w które zaangażowane jest Ten Square Games. Jednym z nich jest event COMPO, podczas którego uczestnicy mają 48 godzin na stworzenie autorskich gier. Drugi to dedykowany dzieciom Kids University wprowadzający najmłodszych w arkana gamedevu.

źródło: informacja prasowa