Interaktywny „Mosaic” pozwoli widzom inaczej odkrywać serial

Steven Soderbergh i HBO zrobili serial „Mosaic”, który po raz pierwszy będzie pozwalał na taką interakcję z widzem za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Serial Mosaic (HBO) zwiastun

Czy oglądając serial lub film miałeś czasem ochotę pokierować losami występujących w nim postaci, albo wiedzieć co tak naprawdę myślą? Nowy serial „Mosaic” („Mozaika”) wyprodukowany przez HBO oraz zdobywcę Oscara Stevena Soderbergha ma pozwalać widzom obejrzenie różnych losów bohaterów w oparciu o wybory w aplikacji mobilnej na urządzenia mobilne. Aplikacja na pewno pojawi się na iPhone’a i iPada,

W serialu wystąpią między innymi Sharon Stone, Garrett Hedlund, Frederick Weller, Beau Bridges, Paul Reubens, Jennifer Ferrin, Devin Ratray, Michael Cerveris, James Ransone, Jeremy Bobb i Maya Kazan. Interaktywna historia pozwoli widzom poznawać kolejne elementy mozaiki.

Sześcioodcinkowy serial telewizyjny będzie miał swoją premierę w telewizji w styczniu 2018 roku, a opowieść toczyć się będzie wokół morderstwa celebrytki Olivii Lake. Zanim jednak pojawi się na antenie, widzowie będą mogli pobrać aplikację mobilną już w listopadzie, aby wybrać postać i śledzić jej poczynania online.

W aplikacji będzie można sprawdzić sieć połączeń pomiędzy osobami, które mogą być powiązane ze zbrodnią. Różne wybory mogą czasem spowodować różne zakończenia. Soderbergh powiedział, że serial został wyprodukowany właśnie z myślą o aplikacji mobilnej, więc prawdopodobnie będzie ona odgrywać kluczową rolę w całej opowieści. Zwiastun promujący aplikację pokazuje różne profile postaci, wycinki z gazet i notatki głosowe jako część interakcji używanych w historii.

Aplikacja powstawała przez trzy lata, w użytkownicy, którzy stworzyli własną historię w Mozaice, będą mogli ją porównać z tą, która będzie emitowana w styczniu.

Choć rozgałęzione narracje z różnymi zakończeniami już się pojawiały, to technologia pozwala teraz na bardziej elegancką, intuicyjną formę zaangażowania widzów niż było to możliwe do tej pory. Po raz pierwszy usługa strumieniowa wprowadziła interaktywne elementy do swoich produkcji. Na początku bieżącego roku Netflix wprowadził do swojej oferty opcję „tworzenia własnych przygód””, ale było to ograniczone do materiałów dla dzieci.

Oficjalna strona serialu: www.watchmosaic.com, na której możesz zostawić swój adres e-mail, aby dowiedzieć się jako pierwszy o udostępnieniu aplikacji.

źródło: The Verge via HBO