Apple udostępnia wcześniejszą wersję iTunes 12.6.3

Firma Apple udostępniła po cichu instalator aplikacji iTunes 12.6.3 ze sklepem App Store, z którego możne pobrać aplikacje mobilne i dzwonki z poziomu komputera.

iTunes 12.6.3

Apple udostępniło instalator wcześniejszej wersji programu iTunes 12.6.3 z funkcją, która została usunięta w wersji iTunes 12.7. Ze względu na to, że niektóre firmy mogą nadal potrzebować programu iTunes do instalowania aplikacji mobilnych, iTunes 12.6.3 ponownie można pobrać i zainstalować.

Jeśli zainstalowałeś nowszą wersją programu iTunes 12.7, poprzednią wersję możesz zainstalować na komputerze Mac, pobierając instalator ze strony Apple’a.  Po zakończeniu instalacji można będzie korzystać z zakładki App Store w  iTunesie. Dodatkowo po zainstalowaniu tej wersji, nie będzie pojawiał się monit o dostępnej aktualizacji programu.

Pakiety instalacyjne dla komputerów Mac i PC (32-bit i 64-bit) są dostępne do pobrania na stronie pomocy technicznej. Po instalacji większość użytkowników będzie musiała odbudować swoją bibliotekę iTunes. Aby to zrobić, należy przytrzymaj klawisz Option podczas uruchamiania aplikacji i wybrać polecenie Utwórz bibliotekę… w wyświetlonym oknie dialogowym. Podaj nową bibliotekę inną niż istniejąca, a następnie zmigruj albumy, używając opcji Dodaj do biblioteki… w menu Pliki.

Firma Apple wydała iTunes 12.7 we wrześniu informując o tym, że ​​nowa wersja została zaprojektowana tak, aby skoncentrować się wyłącznie na muzyce, filmach, programach telewizyjnych, podcastach, książkach i audiobookach Dlatego właśnie zakładka ze sklepem App Store została usunięta. Po tej zmianie aplikacje i dzwonki mogły być pobierane tylko na urządzeniu z systemem iOS.

Ta specjalna „edycja biznesowa” programu iTunes jest zgodna z systemem iOS 11, iPhone’em 8, 8 Plus i iPhonem X. Nie wiadomo, jak długo program iTunes 12.6.3 będzie dostępny, ale firma nie zapewnia wsparcia technicznego dla tej wersji. Jeśli ktoś chce mieć dostęp do sklepu App Store z poziomu komputera, to może to być użyteczne narzędzie dopóki Apple nie zaoferuje alternatywnego rozwiązania.

źródło: MacRumors