Jak zapisać kadr z serialu oglądanego w aplikacji Netflix?

Teraz można zrobić zrzut ekranu kadru serialu lub filmu oglądanego na Netflixie, ale tylko w aplikacji na iPhonie lub iPadzie z systemem iOS 11.

Jak zrobic screena kadru serialu na Netfliksie?

W aplikacji i serwisie internetowym Netflix odtwarzane seriale i filmy są zabezpieczone przed robieniem screenów. Jest to podyktowane zapewne prawami autorskimi i innymi względami z dystrybucją materiałów.

Jeśli próbowałeś kiedyś uchwycić konkretny kadr z oglądanego serialu na Netflixie na zrzucie ekranu i wysłać do znajomego, to z pewnością wiesz, że zwykłe zrobienie screena kończy się zapisaniem czarnego ekranu. Sytuacja jest taka sama, gdy oglądamy coś na Netfliksie w wersji przeglądarkowej, czy w aplikacji mobilnej na iOS-a lub Androida.

Do tej pory jedynym rozwiązaniem było zrobienie zdjęcia drugim urządzeniem, ale jak wiadomo jakość takiego screena jest niezadowalająca. Na szczęście wraz z premierą nowego systemu operacyjnego Apple’a iOS 11 jest na to sposób.

Jak zrobić screena/zrzut ekranu kadru serialu na Netfliksie?

Wszystko czego potrzebujesz do zrobienia zrzutu ekranu pełnego obrazu serialu z Netflixa to iPhone lub iPad z zainstalowanym systemem iOS 11 oraz aplikacja mobilna Netflix.

Oto krok po kroku jak wykonać zrzut w najlepszej jakości, bez wielkiego wysiłku:

  1. Włącz serial w aplikacji mobilnej Netflix na iPhonie lub iPadzie. z zainstalowanym systemem iOS 11.
  2. Zatrzymaj moment, który chcesz uchwycić na screenie.
  3. Przejdź do Centrum sterowania i uruchom Nagranie z ekranu.
    J
    eśli nie masz tej funkcji w skrótach, to dodasz ją przechodząc do Ustawienia → Centrum sterowania → Dostosowanie narzędzia i dotknij zielone kółko z plusem obok pozycji Nagranie z ekranu – skrót pojawi się w Centrum sterowania.
  4. Po 3 sekundach uruchomi się nagrywanie, dlatego włącz na pełnym ekranie zatrzymany film z Netflixa.
  5. Upewnij się, że nagrałeś około 5 sekund i zatrzymaj nagrywanie ekranu.
  6. Nagranie zostanie zapisane w aplikacji Zdjęcia.

Teraz wystarczy tylko uruchomić nagrane wideo z pożądanym kadrem filmu i zrobić zrzut ekranu. Tym razem będzie to rzeczywisty obraz w rozdzielczości ekranu Twojego iPada lub iPhone’a.

Centrum sterowania - dostosowanie ustawień pod iOS 11

Zobacz także jak zrobić screena na iPhone’ie?

Zrzut można edytować, wysłać e-mailem, komunikatorem mobilnym, udostępnić w social mediach, albo zapisać w Zdjęciach na urządzeniu.

Podejrzewam, że możliwość robienia zrzutów z Netfliksa w ten sposób nie będzie długo dostępna i przy którejś aktualizacji aplikacji zostanie wprowadzone zabezpieczenie, ale póki co możecie screenować do woli.