Czy wycięcie na ekranie iPhone’a X będzie przeszkadzać?

Zobacz, jak będą wyglądały aplikacje i odtwarzane filmy wideo na ekranie iPhone’a X, który ma niezbyt wygodne i estetyczne wcięcie.

Widok aplikacji na ekranie iPhone'a X z wycięciem

Wspaniały wyświetlacz telefonu iPhone X zajmuje prawie całą przednią powierzchnię urządzenia, z jednym wyjątkiem – małym wycięciem na samej górze ekranu, w którym ukryta jest cała masa czujników funkcji Fac ID – inteligentnego rozpoznawania twarzy.

Pewnie wielu z Was zastanawia się jak będą wyświetlane aplikacje lub filmy wideo na takim ekranie z wcięciem. Osobiście nie podoba mi się to wcięcie i podejrzewam, że wielu osobom lubiącym symetrię i zachowanie proporcji również.

We wtorek 12 września, podczas konferencji widzieliśmy jak wyglądają aplikacje na ekranie iPhone’a X, a niektórzy mogli już zobaczyć to na własne oczy. Wygląda na to, że wycięcie (tzw. zakole) nie będzie wielką przeszkodą podczas korzystania z iPhone’a. Wyświetlacz iPhone’a X o przekątnej 5,8 cala jest na tyle duży, że oferuje wystarczająco dużo miejsca na zawartość aplikacji, a wycięcie nie ukryje niczego ważnego.

Przeczytaj także: iPhone X może wkurzyć operatorów komórkowych

Również jeśli chodzi o odtwarzanie filmów wideo, wycięcie nie będzie miało znaczenia, ponieważ obraz będzie wykadrowany do miejsca gdzie znajduje się wycięcie. Dopiero po powiększeniu obrazu, wycięcie może przeszkadzać i zasłaniać część bocznej krawędzi obrazu w trybie poziomym. YouTuber Marques Brownlee (AKA MKBHD) – pokazał na swoim profilu, jak będzie wyglądało odtwarzanie wideo na iPhone’ie X i obszar wycięcia wcale nie jest przeszkodą.

Jeśli chcesz, aby film wypełniał cały ekran, łącznie z obszarem wycięcia, wystarczy dwukrotnie dotknąć ekranu, aby powiększyć. Filmy nie są domyślnie powiększone na iPhone’ie X i trzeba dwukrotnie stuknąć w ekran, aby powiększyć obraz.

Ustawienie domyślne odtwarzacza wideo, aby filmy nie były odtwarzane na pełnym ekranie oznacza, że nic nie będzie przysłaniało obrazu – jeśli wycięcie ekranu iPhone’a Ci nie przeszkadza możesz zawsze powiększyć obraz do trybu pełnoekranowego – no prawie pełnoekranowego (sic!).

źródło: Business Insider – How the iPhone X and its 'notch’ will handle videos