Zgłoszenia o dofinansowanie przez Google w ramach Europe Code Week

Google rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń o dofinansowanie innowacyjnych wydarzeń dla dzieci i młodzieży (5-18 lat) w ramach Europe Code Week.

Europe Code Week 2017 - dofinansowanie przez Google

Firma Google stawia sobie za cel równych szans dla wszystkich uczniów na zaangażowanie się w nauki informatyczne i czerpanie inspiracji z wykorzystania technologii do rozwiązywania problemów współczesnego świata. Stale stwarza szanse i szuka sposobów, aby wspierać najmłodszych w nauce kodowania – szczególnie te, które mogą nie mieć dostępu do innych możliwości nauki.

Dzisiaj gigant wyszukiwania ogłosił, że ponownie weźmie udział w wydarzeniu Europe Code Week, starając się przybliżyć uczniom magię informatyki. W tym celu Google przekaże granty o wartości do 2500 euro organizacjom, które chcą przeprowadzić edukacyjne inicjatywy w trakcie Europe Code Week dla dzieci i młodzieży pomiędzy 5 a 18 rokiem życia – głównie dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie informatyki.

Jeżeli myślisz nad takim przedsięwzięciem i szukasz narzędzi edukacyjnych lub inspiracji, sprawdź zasoby na stronie CS First edu.google.com/cs

Oficjalna strona internetowa wydarzenia: codeweek.eu

Zgłoszenia o dofinansowanie do 14 lipca!

Program grantów jest skierowany wyłącznie do organizacji non-profit i szkół. Jeżeli masz ciekawy pomysł na zabawną i innowacyjną inicjatywę, która zainspiruje dzieci do nauki informatyki i chciałbyś zrealizować go podczas Europe Code Week, zgłoś się za pomocą specjalnego formularza do 14 lipca 2017 roku.

Zgłoszenia będą rozpatrywane i potwierdzane na bieżąco, ale muszą być dostarczone do wyznaczonej daty. Należy pamiętać, że granty mogą trafić już po Europe Code Week, dlatego należy liczyć się z tym, że należy samodzielnie pokryć część kosztów, aby można było odebrać dofinansowanie.

Jakie kryteria należy spełnić?

  • organizacja musi być zarejestrowana, jako organizacja non-profit lub szkoła* (szkoły mogą wymagać dodatkowych prawnych zatwierdzeń),
  • szkolenie musi odbyć się w trakcie lub około Europe Code Week 2017 (pomiędzy 7 a 22 października 2017 r.).
    Inicjatywa musi być skierowana do uczniów, którzy stawiają pierwsze kroki w zakresie informatyki. Powinna także zawierać minimum godzinę aktywności obejmującej praktyczne umiejętności informatyczne,
  • grant nie może być wykorzystany wyłącznie do nabycia sprzętu,
  • większe szanse mają projekty kierowane do 100 lub więcej uczniów,
  • zwycięzcy muszą wyrazić zgodę na udostępnienie danych liczbowych świadczących o efektach inicjatywy.

5. edycja Europe Code Week 2017

W zeszłorocznej edycji wydarzenia wsparcie Google zyskało aż 48 projektów. W razie jakichkolwiek pytań możecie pisać na adres e-mail: europe-code-week@google.com.

Powodzenia!

Oto infografika podsumowująca zeszłoroczna edycję Europe Code Week 2016:

Europe Code Week 2016 (infografika)

źródło: Google Blog