Możesz już odpowiadać zdjęciami lub wideo na Instagram Stories

Instagram zaktualizował swoją funkcję do tworzenia historii dodając możliwość odpowiadania na tzw. Stories zdjęciami lub filmikami wideo.

Instagram Stories Reply

Nowa funkcja odpowiadania zdjęcia lub filmami na instagramowe historie pojawiła się w najnowszej aktualizacji aplikacji. Oznacza to, że możesz użyć wszystkich narzędzi twórczych do zdjęć na Instagramie, w tym filtrów, bumerangu, przewijania i naklejek, aby odpowiedzieć na Instagramie w najbardziej wyrafinowany sposób.

Funkcja odpowiedzi umożliwia również użycie nowej naklejki, która zawiera oryginalną historię, na którą odpowiadasz. Może ona być edytowana i umieszczana w dowolnym miejscu kadru. Odpowiedzi na zdjęcie i wideo są wyświetlane w skrzynce odbiorczej użytkownika, podobnie jak w przypadku innych materiałów, które znikają w historiach na Intagramie.

Nadawca zobaczy także powiadomienie, jeśli zostanie zrobiony zrzut ekranu, albo udostępnisz odpowiedź na zdjęcie lub wideo.

Może to nie wydawać się ogromną aktualizacją, ale prawdopodobnie znacznie zwiększy zaangażowanie w komunikacji w tej sieci społecznościowej. Odpowiedzi tekstowe są ładne, ale na ogół pozwalają ludziom wyrazić tylko szybką reakcję na zamieszczoną historię – teraz może to się zmienić.

Instagram - odpowiadanie na stories za pomocą zdjęć i wideo

Odpowiedzi na zdjęcia i wideo są dostępne w wersji 10.28 aplikacji mobilnej Instagram dla urządzeń z systemami iOS i Android.

źródło: Instagram Blog – Introducing Photo and Video Replies to Stories