Nawet tani smartfon myPhone GO! może mieć Androida 7.0

Duzi producenci smartfonów powinni się zarumienić, bo nawet myPhone GO! za 230 zł otrzymał aktualizację do najnowszego systemu Android 7.0 Nougat.

myPhone GO! (aktualizacja do systemu Android 7.0 Nougat)

Firma myPhone udostępniła wszystkim użytkownikom popularnego modelu myPhone GO! aktualizację oprogramowania systemowego do najnowszego Androida 7.0 Nougat. Teraz każdy posiadacz tego smartfona może zainstalować siódemkę.

Co ciekawe, wiele topowych modeli dużych producentów smartfonów wciąż działa pod Androidem 6.0 Marshmallow, tymczasem budżetowy model myPhone GO!, który kosztuje zaledwie 229 złotych posiada już aktualizację w trybie OTA (over-the-air), czyli bezpośrednio przez smartfona podłączonego do sieci Wi-Fi.

Oznacza to, że powiadomienie o nowym systemie powinno pojawić się każdemu posiadaczowi GO! automatycznie. W innym wypadku, nowego Androida można zainstalować ręcznie, po przejściu do Ustawień i wymuszeniu wyszukania aktualizacji, która z pewnością już tam czeka. Rozmiar paczki z Androidem 7.0 Nougat wynosi 1,36 GB, więc aby pomyślnie przejść przez proces aktualizacji należy mieć miejsce na karcie i naładowaną baterię telefonu do przynajmniej 35% (przy niższym stanie nie będzie to możliwe). Pamiętajcie, żeby pobierać uaktualnienie po podłączeniu do sieci bezprzewodowej, na przykład w domu, żeby nie tracić ewentualnego transferu danych komórkowych.

Android 7.0 Nougat zadowoli użytkowników myPhone GO! dzięki temu, że zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo danych, lepsze zarządzanie energią oraz funkcje takie jak: Multi-Window, nowe centrum powiadomień i ustawień.

Przypomnijmy, że Android 7.0 Nougat jest zainstalowany obecnie na zaledwie 9,5% (ok. 190 mln urządzeń) wszystkich urządzeń z mobilnym systemem operacyjnym Google’a na świecie. Nougat zadebiutował już prawie rok temu i wciąż można go spotkać tylko na co dziesiątym smartfonie. Dla porównania, najnowszy system Apple’a (iOS 10) gości na 86% wszystkich iPhone’ów i iPadów.

myPhone GO! (kolory)

źródło: informacja prasowa