StarCraft: Remastered już 14 sierpnia za około 65 zł

Znamy już datę i cenę zremasterowanego wydania kultowej gry „StarCraft: Remastered” – premiera odbędzie się 14 sierpnia 2017 roku, a już teraz można ją kupić za 14,99 euro.

StarCraft: remastered (14 sierpnia 2017 za 14,99 euro)

W marcu firma Blizzard zapowiedziała, że odświeżona wersja kultowej gry strategicznej w czasie rzeczywistym pod tytułem StarCraft: Remastered pojawi się w wersji HD jeszcze latem tego roku. Przypomnijmy, że oryginalny tytuł został wydany ponad dwie dekady temu, a wciąż ma swoich amatorów. Teraz firma podała oficjalną datę i cenę zremasterowanej wersji gry StarCraft: Remastered wraz z dodatkiem Brood War – całość będzie dostępna na Windowsa i system macOS już 14 sierpnia 2017 roku w cenie 14,99 euro, czyli około 65 złotych.

Remaster będzie całkowicie odświeżony pod kątem graficznym – będzie wspierał urządzenia szerokoekranowe UHD o rozdzielczości 4K. Pojawią się też nowe ilustracje, które pomogą zapoznać się z historią w misjach kampanii, pełne połączenie z siecią gier Blizzard, połączenie z chmurom, niestandardowe mapy, powtórki i zlokalizowane wersje językowe dla ośmiu nowych języków (w tym dla języka polskiego). Ale to tylko niektóre z nowości!

Mówi się, że rozgrywka będzie zachowywała całą mechanikę znaną z oryginału, wraz ze wszystkimi dziwactwami i ograniczeniami, takimi jak niski limit wyboru jednostek i słabo rozpoznawalne jednostki AI.

Pomimo odtworzenia tytułu od podstaw, wszystko od sylwetek po kolory i animacje zostało starannie odtworzone jako wierny hołd oryginałowi. Blizzard doda także specjalny przełącznik (klawisz F5), który umożliwi przełączanie się między nową i starą grafiką, a także przełącznik dla niektórych zaktualizowanych efektów świetlnych i środowiskowych.

Zobacz najnowszą zapowiedź gry:

Każdy kto zamówi grę w przedsprzedaży przed 14 sierpnia otrzyma trzy unikatowe budynki do wykorzystania w StarCraft:  Remastered – Char Hive, Korhal Command Center i Aiur Nexus. Kupujący otrzymają także cyfrowe premie w grze StarCraft II, w tym dowódcę kooperacji Alexeia Stukova.

Oryginalna gra została niedawno ponownie wydana i jest dostępna do pobrania w wersji cyfrowej całkowicie za darmo.

A to zapowiedź z marca tego roku, na której możesz zobaczyć, jak bardzo zmieni się grafika w StarCrafcie:

źródło: Blizzard Press Center