SEYSSO Professional to jedna z najszybszych szczoteczek sonicznych

Profesjonalna szczoteczka soniczna SEYSSO Professional z technologią dynamicznego czyszczenia pomaga utrzymać zdrowe i białe zęby.

SEYSSO - prawdopodobnie najszybsza szczoteczka soniczna na świecie

Od kilku lat nie korzystałem z manualnej szczoteczki do zębów. Kilkanaście lat temu zacząłem myć zęby elektryczną szczoteczką z obrotową główką, ale szybko okazało się, że nie był to najlepszy wybór dla moich dziąseł i zębów, dlatego zacząłem używać swojej pierwszej szczoteczki sonicznej. Technologia soniczna zamienia energię fal lub drgań akustycznych (mechanicznych) na makroskopową pracę mechaniczną. Dzięki konstrukcji silników sonicznych wykorzystujących najczęściej akustyczne fale powierzchniowe oraz drgania elementów piezoelektrycznych możemy dzisiaj bezpiecznie i skutecznie czyścić zęby. (za Ueha, S.; Tomikawa, Y.; Kurosawa, M.; Nakamura, N., Ultrasonic Motors: Theory and Applications, Clarendon Press)

Od kilku tygodni mam przyjemność używać profesjonalnej szczoteczki SEYSSO Professional, która pozytywnie mnie zaskoczyła swoim wykonaniem i sposobem działania. SEYSSO została zaprojektowana przez europejskich lekarzy dentystów i obecnie sprzedawana jest głównie na polskim rynku. W ofercie producenta można znaleźć trzy modele szczoteczek sonicznych: Basic, Oxygen (O-Sonic) i Professional. Różnią się głównie wyglądem oraz zestawem akcesoriów, które znajdziemy w opakowaniu.

Marka S•E•Y•S•S•O pojawiła się całkiem niedawno, bo w połowie 2015 roku, ale z powodzeniem może konkurować z najbardziej znanymi markami z branży, które miałem okazję używać i testować. Jest to pierwsza w Polsce firma, która produkuje tak kompleksowy zestaw soniczny z technologia DCT oraz Carbon Range.

Każda ze szczoteczek tej firmy posiada technologię DCT (z ang. Dynamic Cleaning Technology), która odpowiada za skuteczne dbanie o higienę jamy ustnej i zębów. Polega ona na tym, że wyjątkowo szybkie ruchy wymiatające włókien szczoteczki sonicznej wywołują efekt kawitacji, wytwarzają chmurę mikrobąbelków (woda z pastą), dzięki czemu składniki z pasty lepiej docierają do przestrzeni międzyzębowych.

Jak sprawdza się w praktyce szczoteczka Seysso Professional?

Szczoteczka soniczna Seysso została wykonana z naprawdę dobrej jakości materiałów. Rękojeść szczoteczki jest bardzo lekka i przyjemna w dotyku, dzięki matowej powłoce zapobiegającej wypadnięcie szczoteczki podczas szczotkowania zębów.

Zalety szczoteczki sonicznej SEYSSO

W odróżnieniu od większości dostępnych na rynku modeli, Seysso posiada 3 programy pracy:

 • Clean – podstawowy program pracy szczoteczki, który powinniśmy wykorzystywać podczas codziennego mycia zębów.  Dzięki 41 tysiącom ruchów na minutę (82 tys. drgań w przypadku O-Sonic) zapewnia dokładne i delikatne czyszczenie zębów i dziąseł.
 • Soft – delikatny program dla osób z zapaleniem dziąseł lub nadwrażliwością zębów, który najlepiej działa z końcówkami Sensitive. Szczoteczka generuje 31 tysięcy ruchów na minutę (62 tys. drgań w przypadku O-Sonic).
 • Whitening – program pomagający wybielić zęby, dzięki 48 tysiącom ruchów na minutę (96 tys. drgań w przypadku O-Sonic) skutecznie usuniemy i  przeciwdziałamy powstawaniu kamienia nazębnego.

SEYSSO są prawdopodobnie najszybszymi szczoteczkami sonicznymi na świecie, bowiem nie spotkałem się z takimi parametrami ruchów (drgań) na minutę w innych modelach konkurencyjnych firm.

Szczoteczka uruchamia się w trybie Clean, wybór innej funkcji pracy odbywa się za pomocą ponownego naciśnięcia przycisku, a dioda zaświeci się przy wybranym programie. Po 5 sekundach następuje zapamiętanie trybu pracy i kolejne naciśnięcie przycisku powoduje wyłączenie urządzenia. Przy kolejnym uruchomieniu szczoteczki włącza się ostatnio wybrany tryb.

Dwuminutowy timer informuje w 4 interwałach o prawidłowym umyciu wszystkich ćwiartek uzębienia. Po 30 sekundach zatrzymuje się na chwilę, dając znak, żeby zacząć myć kolejną ćwiartkę. Po 2 minutach szczoteczka sama się wyłącza, ale w razie potrzeby można spokojnie włączyć ją ponownie, aby dalej myć zęby. To bardzo wygodna opcja dla zapominalskich, szczególnie jeśli rano jeszcze nie do końca się obudziliśmy :)

Szczoteczka SEYSSO Proffesional (opakowanie, etui i szczoteczka z końcówką)

W zestawie ze szczoteczką Professional znajdziecie: 

 • czarną, matową rękojeść antypoślizgową,
 • 2 końcówki z włosiem DuPont™, wyróżnia ich to, że nie odkształcają się pod wpływem wody i śliny,
 • czarną, pasującą do szczoteczki stację dokującą z 2 miejscami na końcówki,
 • poręczne magnetyczne etui podróżne, chroniące szczoteczkę podczas wyjazdów, dodatkowo posiada gniazdo micro USB pozwalające naładować szczoteczkę z powerbanka lub komputera – można też wykorzystać standardową ładowarkę do smartfona,
 • kabel micro USB,
 • instrukcja obsługi i gwarancja.

W ofercie znajduje się też innowacyjna bezfluorowa pasta do zębów SEYSSO Protection and Safe Whitening, która nie tylko wybiela ale też wzmacnia szkliwo zębów. Można dokupić także specjalne końcówki antybakteryjne z serii Carbon Range, których włosie zawiera aktywny węgiel. Pamiętajcie jednak, żeby wymieniać końcówki co 3 miesiące!

Dużym zaskoczeniem jest czas działania szczoteczki, bowiem na jednym ładowaniu można z niej korzystać aż do 6 tygodni, czyli około 84 cykli szczotkowania – nie spotkałem się z taką specyfikacją baterii u żadnego innego producenta. W instrukcji czytamy, aby ładować ją co 4-5 tygodni, aby uniknąć całkowitego rozładowania, co jest niezalecane w przypadku baterii litowo-jonowych. Akumulator posiada oczywiście zabezpieczenie przed przeładowaniem, więc nic się stanie jeśli będzie podłączony do zasilania ponad dobę.

Po umyciu zębów, szczoteczkę można spokojnie opłukać pod bieżącą wodą, nie ma obaw – nic nie dostanie się do środka dzięki wysokiej klasy wodoszczelności IPX7.

Specyfikacja techniczna

 • wymiary etui: 298,8 mm x 75 mm x 40 mm
 • wysokość szczoteczki na stacji dokującej: 28 cm
 • waga: ok. 235 g
 • akumulator: do 6 tygodni na jednym ładowaniu
 • akcesoria: kabel USB, końcówki, podróżne etui z gniazdem micro USB
 • wodoszczelność: IPX7 (oznacza wytrzymałość na zanurzenie w wodzie do 1 m na czas 30 min)
 • ruchy/minutę: od 31 tys. do 48 tys. (do 96 tys. drgań)
 • poziom hałasu: do 65 dB
 • długość kabla zasilającego: 131 cm

SEYSSO Proffesional w etui ładowanym przez USB

Podsumowanie

Szczoteczka soniczna doskonale nadaje się dla osób bez problemów z zębami, jak i dla tych którzy posiadają nadwrażliwe zęby, problemy przyzębia i dziąseł, korony i mosty a nawet aparaty ortodontyczne. Szczoteczka Seysso nie podrażnia przyzębia, a specjalne końcówki doskonale przystosowują się do budowy zębów, przez co lepiej usuwają płytkę bakteryjną.

W moim przypadku szczoteczka Seysso sprawdziła się doskonale i jestem tym bardziej zaskoczony, że jest to wysokiej jakości polskie urządzenie, które można kupić w bardzo dobrej cenie. Zarówno pod względem wykonania jak i działania mogę z czystym sumieniem polecić Wam ten produkt.

Wszystkie modele szczoteczek możesz znaleźć i kupić bezpośrednio ze strony producenta: seysso.pl oraz innych sklepach internetowych ze sprzętem i akcesoriami stomatologicznymi. Najtańszy model kosztuje 255 zł a profesjonalny zestaw tylko 419 zł. Wszystkie posiadają 2-letnią gwarancję producenta.