Fani Harry’ego Pottera nagrali film „Voldemort: Origin of the Heir”

Zobacz zwiastun fanowskiego filmu „Voldemort: Origin of the Heir” opowiadającego o tym co sprawiło, że Tom Riddle stał się Voldemortem.

Voldemort: Origin of the Heir (Tryangle Film)

W sieci pojawił się trailer filmu zatytułowanego „Voldemort: Origin of the Heir”, który nakręcony został przez Tryangle Films – fanów przygód o Harrym Potterze. Ta produkcja inspirowana jest szóstą częścią powieści J.K. Rowling pt. „Harry Potter i Książę Półkrwi”. Twórcy postanowili przyjrzeć się bliżej historii głównego wroga Harry’ego, czyli Voldemorta.

Z filmu mamy dowiedzieć się co wpłynęło bądź sprawiło, że Tom Marvolo Riddle stał się „tym, którego imienia nie wolno wymawiać”. Zdjęcia ruszyły już w zeszłym roku, a wkrótce ma ruszyć montaż i postprodukcja. Według planu, końcowy efekt będziemy mogli zobaczyć za darmo na YouTube’ie jeszcze przed końcem 2017 roku. Należy zaznaczyć, że film jest całkowicie niezależny i nie jest w żaden sposób wspierany przez studio Warner Bros. ani powiązany z autorką książek o Harrym.

Jak podają media, wytwórnia Warner Bros., która posiada prawa autorskie do filmów o Potterze oraz osoby odpowiedzialne za fanowską produkcję doszli do porozumienia w tej sprawie jeszcze na etapie gromadzenia środków na film. Gianmaria Pezzato w rozmowie z serwisem Polygon powiedział, że Warner wyraził zgodę na produkcję jako projekt non-profit – oznacza to że finalna wersja będzie dostępna bezpłatnie dla każdego.

Obejrzyj zwiastun filmu:

źródło: Polygon – Voldemort live-action fan film moves forward with Warner Bros. blessing, Tryangle Press