Pierwszy zwiastun filmu „Morderstwo w Orient Expressie”

Nowa adaptacja filmowa powieści Agathy Christie pt. „Morderstwo w Orient Expressie” zapowiada się bardzo ciekawie, nie tylko ze względu na obsadę – zobacz najnowszy trailer.

Murder on the Orient Express (November 10, 2017)

Jedna z najsłynniejszych powieści detektywistycznych z lubianym Herculesem Poirotem pod tytułem „Morderstwo w Orient Expressie” (tytuł oryginalny: Murder on the Orient Express lub Murder on the Calais Coach) została wydana po raz pierwszy w 1934 roku. Początkowo wydawano ją w częściach od 1 lipca do 30 września 1933 roku w czasopiśmie Saturday Evening Post.

Kryminał był już trzykrotnie ekranizowany, a w listopadzie tego roku zobaczymy na dużym ekranie najnowszą ekranizację wyreżyserowaną przez Kennetha Branagha pt. „Morderstwo w Orient Expressie – Wszyscy są podejrzani”. Wcześniej, w 1974 roku nakręcił ją po raz pierwszy Sidney Lumet, a w 2001 roku zobaczyliśmy interpretację za którą odpowiadał Carl Schenkel.

Zwiastun rozpoczyna się od momentu, gdy pasażerowie wyruszają w podróż słynnym Orient Expressem. Długie ujęcie obejmuje pociąg w ciekawej perspektywie i dowiadujemy się kim jest każdy z podejrzanych pasażerów.

W filmie wystąpili między innymi: Tom Bateman, Lucy Boynton, Olivia Colman, Penelope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Johnny Depp, Josh Gad, Manuel Garcia-Rulfo, Derek Jacobi, Marwan Kenzari, Leslie Odom Jr., Michelle Pfeiffer, Siergiej Polunin i Daisy Ridley.

Obsada filmu „Morderstwo w Orient Expressie” (2017)

Reżyser filmu Kenneth Branagh wcielił się w filmie w Herculesa Poirota, jest jednocześnie reżyserem i jednym z producentów. W sieci pojawiają się informację, że aktorowi spodobała się nowa rola belgijskiego detektywa i chciałby powrócić w kolejnej produkcji. Czy jego rola będzie w stanie przyćmić świetną kreację w wykonaniu Davida Sucheta? Przekonamy się uż niebawem.

„Morderstwo w Orient Expressie” będzie można obejrzeć już 10 listopada 2017 roku. Zobacz najnowszy trailer – zapowiada się nieźle: 

Poniżej genialny plakat filmu z 1974 roku, będący widoczną inspiracją dla plakatu tegorocznej adaptacji „Murder on the Orient Express – Everyone is a suspect”:

Plakaty do filmu „Morderstwo w Orient Expressie” z 1974 i 2017 roku
Plakaty do filmu „Morderstwo w Orient Expressie” z 1974 i 2017 roku

źródło: 20th Century FOX