Oto Full-stack – od bootcampu do pełnoprawnego programisty

Pierwszy w Polsce bootcamp Full-stack pozwoli na poznanie tajników tworzenia serwisów internetowych zarówno pod kątem interfejsu i wyglądu, jak również ich wewnętrznej mechaniki.

Full-Stack Bootcamp

Bootcamp Full-stack nie dostarcza tylko fragmentarycznej wiedzy, lecz pomaga budować umiejętności i zrozumienie w odniesieniu do całego ekosystemu IT. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest ogromne, a proponowane przez Kodołamacza szkolenie zostało przygotowane tak, aby maksymalnie odpowiadać oczekiwaniom pracodawców i realiom rynku pracy.

Najbliższy Bootcamp Full-stack startuje 19 czerwca. Szkolenie trwa 7 tygodni, obejmuje 30 dni warsztatów (240h) oraz dwudniowe (16h) szkolenie z rekruterem. 

Bootcamp to nowoczesny kurs programowania, który w krótkim czasie pozwoli zdobyć kompetencje odpowiadające oczekiwaniom pracodawców. Dzięki swojej intensywności i nastawieniu na praktyczną naukę umożliwia szybkie przeszkolenie zawodowe. Przede wszystkim uczy uczestników samodzielnie rozwiązywać problemy projektowe i to te realne, a to przyda się od razu po rozpoczęciu nowej pracy.

Przed rozpoczęciem nauki niezbędne jest przejście procesu kwalifikacyjnego oraz zapoznanie się z dostarczonymi przez Kodołamacza materiałami. W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z branżą IT rekomendowany jest natomiast udział w kursie „zerówkowym”. Osoby, które zdecydują się na udział w najbliższym bootcampie Full-stack mogą skorzystać z bezpłatnego, pięciodniowego kursu przygotowawczego z podstawami programowania w Javie.

Full-Stack Bootcamp - wybierz zawód dla siebie

Bootcamp Full-stack to nowość na rynku przygotowująca do pracy w charakterze Full-stack Java Developera. Osoba o takim profilu zawodowym to specjalista posiadający szeroką wiedzę, która umożliwia pracę na dowolnej warstwie stosu technologicznego m.in z zakresu technologii backendowych i frontendowych, baz danych, komunikacji sieciowej, interfejsu użytkownika czy bezpieczeństwa.

Bootcamp Full-stack obejmuje zarówno programowanie interfejsu użytkownika jak i tworzenie logiki biznesowej oraz dostępu do danych w oparciu o język Java oraz dedykowane mu frameworki i narzędzia. Tworząc program bootcampu baczną uwagę zwrócono również na to, że dobry programista powinien świetnie znać swój warsztat pracy: pisać czytelny, testowalny i utrzymywalny kod, jak również znać biblioteki wykorzystywane we współczesnych projektach.

Dlaczego język Java? Na podstawie obserwacji rynku IT w ostatnich latach można śmiało stwierdzić, że z punktu widzenia pracodawcy to właśnie Java jest wiodącą technologią w aplikacjach korporacyjnych, nie zaś przykładowo PHP czy Ruby, które używane są najczęściej do tworzenia tych mniej skomplikowanych systemów. Dominacja Javy ma także swoje odzwierciedlenie w wynagrodzeniach na stanowiskach developerskich. Według Raportu Płacowego Hays 2017 najczęściej oferowane miesięczne wynagrodzenie brutto na stanowisku Java Developera wynosi ok. 14 000 zł, podczas gdy programista PHP może liczyć na pensję w wysokości średnio 10 000 zł.

Więcej informacji oraz zapisy znajdziesz na oficjalnej stronie wydarzenia: kodolamacz.pl/bootcamp-fullstack

źródło: informacja prasowa