Oglądaj konferencję Apple’a WWDC17 na żywo!

Firma Apple będzie transmitowała na żywo swoją konferencję WWDC 2017 już w poniedziałek 5 czerwca o godzinie 19.00 – sprawdź, jak oglądać ją online?

Jak i gdzie oglądać konferencję WWDC17 na żywo w internecie?

Zobacz: Jak i gdzie oglądać konferencję Apple’a 12 września 2017 r. o godz. 19.00 online (na żywo)?

Firma Apple dodała na swojej stronie główna link do podstrony zbliżającej się konferencji WWDC17, potwierdzając jednocześnie, że prezentacja otwierająca wydarzenie (tzw. Keynote) będzie transmitowane online na całym świecie. Oznacz to, że tradycyjnie będzie można śledzić na żywo, to co firma z Cupertino pokaże podczas konferencji.

Wydarzenie Apple Special Event odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca 2017 roku o godzinie 10.00 czasu lokalnego, czyli o 19.00 czasu polskiego – ma trwać około 2 godzin. Internauci na całym świecie będą mogli oglądać streaming na żywo na komputerze (na stronie Apple’a) lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej i Apple TV.

Firma Apple zapowiadała wcześniej, że streaming online z konferencji Worldwide Developers Conference 2017 będzie udostępniony za pośrednictwem witryny Apple Developer i aplikacji WWDC, ale na nowej stronie wydarzenia wyraźnie czytamy, że keynote będzie dostępne dla wszystkich, bez konieczności posiadania konta dla programistów.

Wygląda więc na to, że WWDC 2017 będzie jedną z najbardziej ekscytujących konferencji, jakie oglądaliśmy w ostatnim czasie. Wraz z wprowadzeniem nowych wersji systemów iOS 11, macOS, tvOS i watchOS, pojawiają się zapewne jakieś przecieki na temat wprowadzenia nowych urządzeń. Od miesięcy internauci i dziennikarze z branży prześcigają się w spekulacjach i doniesieniach na temat nowych iPhone’ów i Macbooków. Plotki sugerują, że nowe notebooki będą wyposażone w bardziej wydajne procesory, a może inne aktualizacje sprzętowe, ale nie zmieni się ich dizajn.

Wraz z nowymi MacBookami firma Apple może wprowadzić także dwa nowe iPady Pro o przekątnej 10,5 cala i nowy głośnik Siri. Nowy iPad Pro ma mieć podobne parametry techniczne do ostatnio wydanego iPada Pro o przekątnej 9,7 cala. Głośnik Siri firmy Apple ma być natomiast odpowiedzią na popularne Amazon Echo – ma go wyróżniać integracja z Siri i urzadzeniami Apple’a, doskonała jakosć dźwięku i dotykowy wyświetlacz.

Jak i gdzie oglądać konferencję w internecie na żywo?

Keynote WWDC 2017 będziesz mógł obejrzeć na żywo, na różne sposoby, między innymi:

  • na komputerze Mac w przeglądarce Safari (6.0.5 lub nowszej, z systemem OS X 10.8.5 lub nowszym)
  • na urządzeniach mobilnych (iPhone, iPad i iPod touch) z systemem iOS 7 (lub nowszym) poprzez aplikację mobilną WWDC – streaming dostępny będzie też na stronie internetowej wydarzenia:
    apple.com/apple-events/june-2017,
  • na Apple TV przez aplikację WWDC17.

Posiadacze komputerów PC z systemem Windows 10, będą mogli także ogądać streaming online (w technologii HLS) za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Edge.

Na Apple TV drugiej i trzeciej generacji (z oprogramowaniem w wersji minimum 6.2) będzie dostępny kanał wydarzenia, a na czwartej generacji Apple TV, konferencja będzie transmitowana za pośrednictwem aplikacji WWDC, która w tym roku została posiada dodatkowe opcje.

Dodaj do swojego kalendarza przypomnienie o konferencji, klikając na ten link: Konferencja Apple WWDC 2017 – przypomnienie.

Jak zawsze, zaraz po konferencji opublikujemy najważniejsze nowości, które zostaną pokazane w tym roku.

źródło: Apple