Motorola ogłasza konkurs „Transform the Smartphone” w Europie

Motorola Mobility umożliwia startupom, deweloperom i innym twórcom przełamanie ograniczeń smartfonów i zaprezentowanie własnych pomysłów na Viva Technology 2017.

Motorola Viva Technology

Viva Technology, w skrócie VivaTech, to międzynarodowe targi innowacji i miejsce spotkań dla twórców przełomowych rozwiązań. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 15 -17 czerwca 2017 r. w Paryżu. VivaTech gromadzi tysiące najbardziej pomysłowych przedsiębiorców i startupów, a także czołowych inwestorów, deweloperów i liderów opinii. Jest także platformą dla uczestników z ponad 200  krajów, gdzie mogą oni znaleźć inspirację, nawiązać nowe kontakty i przyspieszyć rozwój swojej firmy. Podczas tegorocznej edycji spodziewane jest przekroczenie liczby 50 000 uczestników z ubiegłego roku.

W ramach VivaTech 2017, firma Motorola rozszerzy konkurs „Transform the Smartphone”, aby zachęcić deweloperów, startupy i innych twórców do przełamania ograniczeń smartfonów. Konkurs ten stwarza okazję do zaprezentowania swojej kreatywności oraz wniesienia własnego doświadczenia i wizji do ekosystemu modułów Moto Mods.

Uczestnicy będą mieli także okazję, by zaprezentować swoją kampanię Moto Mod na platformie crowdfundingowej IndieGogo. Pozwoli to na zdobycie dodatkowych środków na rozwój własnego projektu od użytkowników zainteresowanych zakupem tworzącego się modułu Moto Mods do swojego smartfona Moto Z.

Motorola Viva Technology 2017

Moduły Moto Mods można błyskawicznie i łatwo połączyć z dowolnym telefonem Moto Z. Idealnie pasują do smartfona, pozwalają zmienić jego funkcjonalności i zapewniają użytkownikom nieograniczone możliwości! Koncepcja Moto Mods jest prosta: można stworzyć całkowicie dowolny moduł, np. projektor filmowy, najwyżej klasy głośnik, a nawet ciśnieniomierz – możliwości są nieograniczone.

Motorola Viva Technology 2017

W ramach konkursu „Transform the Smartphone” deweloperzy, twórcy i startupy mają okazję przyczynić się do powstania nowej generacji modułów Moto Mods. Firma Motorola pragnie skorzystać z kreatywności użytkowników, by zaoferować nowe funkcje smartfonów, które były do tej pory zupełnie nieosiągalne oraz poszerzać wciąż rozwijający się ekosystem modułów Moto Mods.

Zgłoszenia do konkursu „Transform the Smartphone” należy przesłać online do 25 maja 2017 roku. Kandydaci, którzy otrzymają szansę zaprezentowania swoich pomysłów na VivaTech, zostaną wybrani do 5 czerwca, zaś podczas samych targów jury wyróżni pięć najlepszych pomysłów. Wyselekcjonowane zespoły otrzymają smartfon Moto Z oraz zestaw Moto Mods Development Kit, który pozwoli im zbudować prototyp modułu i rozpocząć kampanię crowdfundingową na IndieGogo.

Motorola Viva Technology 2017

Zwycięzca konkursu zostanie zaproszony do zaprezentowania swojego modułu Moto Mod członkom zarządu oraz zespołom deweloperów w siedzibie Motorola Mobility w Chicago, a także będzie mieć szansę na włączenie pomysłu do ogólnoświatowego programu rozwoju.

Wszystkie informacje o konkursie i rejestracji można znaleźć na stronie VivaTech.

źródło: informacja prasowa