Od 14 maja mniej czasu na odbiór przesyłki z Paczkomatu!

Firma InPost poinformowała dzisiaj, że skraca czas oczekiwania przesyłki na odbiór w Paczkomacie oraz oddziale InPostu.

48h na odbiór paczki z Paczkomatu od 14 maja 2017 r.

Firma InPost chce maksymalnie usprawnić proces doręczania przesyłek i wprowadza istotne zmiany dotyczące odbioru przesyłek paczkomatowych z Paczkomatu.

Zgodnie z nowym Regulaminem świadczenia usługi Paczkomaty 24/7 przez InPost Paczkomaty sp. z o.o., który wejdzie w życie 14 maja 2017 r. – skróceniu ulegnie czas na odbiór przesyłki z Paczkomatu o 24 godziny. Paczki umieszczone w Paczkomatach będą od tej chwili czekały na odbiór przez 48 godzin, a nie — jak dotychczas — przez 72 godziny.

Dlaczego czas oczekiwania zostanie skrócony? Firma zauważyła, że znakomita większość klientów odbiera paczki w czasie nieprzekraczającym 24 godzin! Skrócenie czasu na odbiór przesyłki do 48 godzin ma zatem nie wpłynąć na wygodę korzystania z Paczkomatów. Zmiana przyniesie natomiast dużą korzyść dla wszystkich — więcej wolnych skrytek na paczki oczekujące na umieszczenie w maszynach! Z roku na rok odbieramy ich coraz więcej — w ubiegłym roku obsłużono aż o 79% więcej paczek niż w poprzednim.

W przypadku nieodebrania przesyłki paczkomatowej z maszyny trafi ona do najbliższego oddziału InPost Paczkomaty, gdzie poczeka na odbiorcę kolejne 3 dni (a nie, jak do tej pory 11 dni).

Zarówno odbiorcy, jak i nadawcy będą mieli możliwość przedłużenia czasu na odbiór paczki w Paczkomacie o dodatkowe 48 godzin. Od 14 maja br. wystarczy, że zostanie wysłany specjalny SMS.

Wygląda na to, że wreszcie uda mi się odebrać paczkę ze swojego Paczkomatu, bo ostatnie 3 zamówienia nie mieściły się już w wybranej przeze mnie lokalizacji.