PlayTable – pierwsza na świecie konsola do gier planszowych

Urządzenie o nazwie PlayTable posiada interaktywny interfejs cyfrowy klasycznych gier planszowych – czy zmieni sposób grania w planszówki?

PlayTable (logo)

Nie ma wątpliwości, że technologia urządzeń przenośnych zmienia na zawsze oblicze gier planszowych i wcale nie jesteśmy z tego powodu smutni. Gry planszowe nie przestaną istnieć, a nowe urządzenie PlayTable tchnie nowe technologiczne życie w analogowe planszówki.

Wkrótce dzięki utalentowanym programistom w Prizma Labs będziemy mogli przynieść znane nam doświadczenia z gier planszowych do wirtualnej przestrzeni, co z pewnością spodoba się fanom gier komputerowych i analogowych gier planszowych.

PlayTable posiada ogromny interfejs cyfrowy, przeznaczony do gier planszowych w każdych formach i wydaje się być niezwykle solidnym i uniwersalnym urządzeniem. Domyślny rozmiar urządzenia to prawie 24 cale, posiada interaktywny ekran dotykowy Full HD o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Twórcy wydadzą około 500 sztuk w limitowanych wykończeniach z drewno jesionowego lub wiśniowe oraz wersję z matowego czarnego aluminium.

3 rodzaje PlayTable

Na urządzeniu będzie można grać w karcianki i stare znane tytuły gier planszowych, w tym klasyczne szachy, czy Osadnicy z Catanu. Gracze będą mogli używać oprogramowania Prizm do tworzenia własnych doświadczeń w grach. Z opublikowanych filmów wynika, że plansza będzie kompatybilna z aplikacją mobilną na smartfony oraz specjalnymi naklejkami pod fizyczne pionki.

Właściciele interaktywnej planszy będą mogli powiększać swoje kolekcje pobierając nowe gry z magazynu aplikacji PlayTable. Chociaż nie podano pełnej listy dostępnych tytułów, wiadomo, że zobaczymy miedzy innymi: Settlers of Catan (Osadnicy z Catanu), Smash Up, Ticket to Ride (Wsiąść do pociągu) i Coup. Prizm zajawia także Pathfindera i Dungeons & Dragons na swojej witrynie internetowej.

Opłata za rezerwację w wysokości 99 dolarów pozwoli Ci zarezerwować swój egzemplarz, który kupisz za 349 dolarów. Cena bez rezerwacji będzie wynosić 599 dolarów.

Gra na PlayTable

Co sądzicie o takiej Waszych ukochanych wersji planszówek? Wolicie cyfrową czy analogową wersję? Nie ukrywam, że sam chętnie przetestowałbym to cacko!

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej projektu.

Pełna specyfikacja techniczna PlayTable

 

  • ekran dotykowy: 23,6 cali, Full-HD, 1920x1080p, 32 punkty dotykowe
  • system operacyjny: oparty na Androidzie
  • dysk/pamięć: 64 GB, z możliwością rozszerzenia o kartę SD, dodatkowo usługa przechowywania danych w chmurze
  • łączność: Wi-Fi 802.11n, 2×2 MIMO 2,4 GHz i 5 GHz
  • Bluetooth: 4.0 LE
  • zasilanie: AC
  • dźwięk: 4 głośniki stereo
  • waga: około 5 kg  (~11 lbs.)
  • wejścia/wyjścia: 8x USB 2.0 do podłączenia smartfonów i tabletów, 1x micro USB dla dostępu administracyjnego, 1x wyjście wideo mini-HDMI, 1x wejście wideo mini-HDMI

Specyfikacja techniczna PlayTable

źródło: PlayTable