[18 marca] Dzień w historii technologii

Od tego dnia można było rejestrować komercyjnie domeny .aero, LimeWire założyło sklep z plikami muzycznymi, a Atari wydało grę wideo Gran Trak 10.

18 marca - Dzień w historii technologii

18 marca 1974 Gra Arcade Gran Trak 10 od Atari

Atari wprowadziło grę Gran Trak 10. Jest to pierwsza gra zręcznościowa używająca pamięć ROM Solid State (tylko do odczytu), do przechowywania ikonek elementów gry (pojazdy, tory wyścigowe) oraz wyników.

Gra posiadała po raz pierwszy posiadała zdefiniowane znaki zamiast matematycznie obliczane kropki. Sterowanie w grze, które obejmowało cztery położenia dźwigni zmiany biegów, kierownicę i dwa pedały było także nowością w grach wideo.

18 marca 2002: Początek rejestracji domeny najwyższego poziomu .aero

Rozpoczęto rejestrację domeny .aero, znanej jako domenę używaną przez lotnictwo,dla celów komercyjnych. Skrót aero pochodzi od aeronautyki i jest pierwszą komercyjną domeną najwyższego poziomu. Na przykład lotnisko w Los Angeles posiadało domenę LAX.aero. Początkowo .aero można było wykupić w ramach 5-letniej umowy.

18 marca 2008: LimeWire próbuje w legalnym biznesie

Twórcy darmowego programu peer-to-peer (P2P) do wymiany plików LimeWire, postanowili założyć w pełni legalny sklep muzyczny DRM. Z ponad 500 000 plikami mp3 artystów, którzy nie byli związani z żadną wytwórnią, sklep pozwalał uzyskać bezstratne wersje tych utworów. Planowano także  imprezę na SXSW 2008.

Pliki do pobrania były sprzedawane w modelu pay-per-track (za utwór) – od 30 centów za piosenkę. Niewiadomo ile z tej kwoty trafiało do artystów. Ostatecznie, w 2011 roku serwis muzyczny przestał istnieć.