Google najlepszym miejscem do pracy wg Fortune 100 (2017)

Już po raz szósty z rzędu, Google zostało uznane za najlepszą firmę na świecie do pracy w rankingu Fortune 100.

Fortune 100 (2017)

Firma Google zajęła po raz kolejny pierwsze miejsce w rankingu najlepszych miejsc do pracy w zestawieniu Fortune 100 (w 2017 roku). Firma była na pierwszym miejscu aż 8 razy w ciągu ostatnich 11 lat.

Gigant technologiczny słynie z doskonałych profitów dla pracowników, w tym darmowe posiłki, fryzjer, czy usługi związane z praniem ubrań! Poprawiono także politykę związaną z urlopem rodzicielskim.

Kultura korporacyjna jest bardzo otwarta, a pracodawca kładzie duży nacisk na równouprawnienie w zatrudnianiu –  w tym oferuje na przykład wsparcie dla pracowników transpłciowych.

Ranking najlepszych pracodawców na świecie można sortować po rozmaitych czynnikach, od odszkodowań, profitów po liczbę godzin wolnego czasu. Opiera się on przede wszystkim na anonimowych odpowiedziach ponad 230 000 pracowników, którzy są proszeni o ocenę ich firmy pod kątem jakości przywództwa, relacji ze współpracownikami i wsparciem dla celów osobistych i zawodowych prcowników. Pod uwagę były brane także wyniki ankiet przesłanych do kadry zarządzającej w każdej z firm.

Fortune zaznaczyło, że istnieje silna korelacja pomiędzy byciem doskonałym miejscem do pracy a sukcesem finansowym firmy. Zaskakująco, Apple nie znalazło się nawet w TOP 100 tego rankingu?

Oto TOP 10 najlepszych miejsc do pracy według rankingu Fortune 100:

  1. Google
  2. Wegmans Food Markets
  3. The Boston Consulting Group
  4. Baird
  5. Edward Jones
  6. Genentech
  7. Ultimate Software
  8. Salesforce
  9. Acuity
  10. Quicken Loans

źródło: Fortune – The 100 Best Companies to Work For