Xiaomi we współpracy z Intelem wydają inteligentne buty

Firma Xiaomi weszła już jakiś czas temu na rynek urządzeń wearables i fitness, a teraz rozszerza swoje produkty o inteligentne buty.

90 minutes ultra smart sportswear

Inteligentne buty Xiaomi o oficjalnej nazwie „90 Minutes Ultra Smart Sportswear” zostały stworzone we współpracy z Intelem, który odpowiadał za kwestie techniczne i sprzętowe obuwia. Chodzi o moduł Curie, który jest wielkości małego przycisku.

Para butów będzie kosztować około 44 dolarów i posiada baterię, która po jednym ładowaniu powinna wystarczyć na 60 dni działania. Buty mogą śledzić każdy ruch, od spaceru, biegania po wspinaczkę górską. Każdego dnia, buty wysyłają raport dotyczący przebytego dystansu, średniej prędkości i spalonych kalorii.

Jeśli chodzi o same buty, posiadają poduszki powietrzne, antypoślizgowe podeszwy i antybakteryjne wkładki. Buty 90 Minutes Ultra Smart Sportswear  dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych: czarnym i niebieskim dla mężczyzn oraz czarnym i różowym dla kobiet. Specjalna edycja niebieskich butów posiada funkcję świecenia w ciemności – to specjalne udogodnienie dla nocnych biegaczy.

Buty pojawią się w sprzedaży w połowie kwietnia (15.04.2017)  tego roku i będzie je można kupić na razie tylko w Chinach.

Inteligentne buty Xiaomi i Intela

Przeczytaj również: Trampki Pie Tops do zamawiania pizzy?

źródło: GSMArena – Xiaomi unveils smart shoes powered by Intel