Tablety Archos z logo Kodaka już w wkrótce w Europie

Eastman Kodak Company współpracuje z firmą Archos, francuskim producentem urządzeń mobilnych, w zakresie licencjonowania marki na europejskim rynku tabletów.

Kodak, Archos - logo

Podpisanie umowy z firmą Archos to następny krok w realizacji programu udzielania licencji Kodak
i konsekwencja rozpoczętych działań na rynku mobilnym, zaraz po wprowadzeniu w Europie nowego smartfonu fotograficznego KODAK Ektra.

– Jesteśmy bardzo dumni, że staliśmy się jednym z licencjobiorców i możemy wspólnie rozwijać markę KODAK w świecie tabletów. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie pierwszych urządzeń – mówi CEO Archos, Loïc Poirier.

Cieszymy się, że Archos znalazł się w gronie naszych licencjobiorców – mówi Brian Cruz, wiceprezes i dyrektor generalny działu produktów konsumenckich firmy Kodak. Francuska marka jako pierwsza wprowadziła tablet z systemem Android w 2009 roku i jest uznawana za jednegoz kluczowych graczy na europejskim rynku tabletów, biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie i szerokie możliwości sprzedażowe.

Tablety Kodak będą stanowiły połączenie eleganckiego designu z najnowszymi technologiami. Entuzjastów fotografii i amatorów tworzenia wideo zadowolą, specjalnie dedykowane do tych celów, preinstalowane aplikacje. Obecnie Archos oferuje swoje autorskie serie smartfonów i tabletów, jak również szeroką gamę produktów OEM. W 2000 roku wprowadził Jukebox 6000 – pierwszy odtwarzacz MP3 z twardym dyskiem. W 2008 roku w portfolio producenta pojawiły się pierwsze tablety internetowe, a rok później firma wprowadziła na rynek pierwszy tablet z systemem Android.

źródło: informacja prasowa