Pixlplay to gadżet dla rodziców, którym dzieci zabierają smartfony

Nowy gadżet ochronny Pixlplay™ pozwoli Twoim dzieciom bawić się bezpiecznie smartfonem, zamieniając go w zabawkę odporną na zniszczenie.

Pixlplay - zamień smartfona w aparat dla dzieci

Zapewne wielu rodziców doświadczyło takiej przygody ze swoimi dziećmi i smartfonami. Dziecko plus smartfon może równać się stłuczona szybka, zalane otwory głośnikowe i wiele innych nieprzewidzianych sytuacji. Twórcy gadżetu Pixlplay wzięli pod uwagę większość nieprzyjemnych sytuacji, które mogą zdarzyć się, gdy dajemy do zabawy naszego smartfona dzieciom i stworzyli zabawkę, w którym możecie bezpiecznie ukryć swój sprzęt warty kilka tysięcy złotych i dać dzieciom do zabawy.

Pixlplay to tak naprawdę obudowa na smartfona, która wygląda jak wielki nieporęczny aparat fotograficzny dla dzieci. Póki co gadżet przystosowany jest do iPhone’ów i posiada wewnątrz wtyczkę do gniazda słuchawkowego mini jack 3,5 mm. Smartfona można ładować przez USB bez wyjmowania z obudowy. Mają także pojawić się skalowalne modele do telefonów z Androidem i Windowsem.

Cały telefon jest dobrze chroniony w cukierkowych obudowach, a przy tym dzieci mogą z niego dowolnie korzystać – od grania w gry po wykonywanie zdjęć i oglądanie filmów. Specjalna szybka chroni wyświetlacz jednocześnie umożliwiając korzystanie z nawigacji dotykowej.

Pixlplay

Założyciel i pomysłodawca JP Stoops był zaopatrzeniowcem zabawek dla  Discovery Channel Stores i spędził 15 lat na rozwoju produktów konsumenckich. Niedawno zrezygnował z pracy, aby stworzyć Pixlplay i inne produkty.

Obudowa Pixlplay (przód i tył)
Obudowa Pixlplay (przód i tył)

Wymiary zewnętrzne (od najdalszych punktów): 179 x 115 x 68 mm  (7 x 4,5 x 2,68 cala)
Wymiary wewnętrzne (maksymalne wymiary na zewnątrz telefonu):

  • Największe: 142 x 75 x 9,5 mm (5,59 x 2,95 x 0,374 cala)
  • Najmniejsze: 115,2 x 58,6 x 6,5 mm (4,54 x 2,31 x 0,26 cali)

Wczesny model Pixlplay kosztuje 20 dolarów (81 zł) i ma zachęcić rodziców i dzieci do spróbowania nowego wynalazku. Finalny model Pixlplaya można kupić za 25 dolarów a dostawy rozpoczną się w czerwcu tego roku – produkt wysyłany jest do dowolnego miejsca na świecie.

Jeśli więc Twój smartfon jest często używany przez pociechy, to może jest dobry moment ochronić go w dużym plastikowym pudełku. Moi znajomy posiadający dzieci wiedzą o czym mówię :)

Oficjalną stronę projektu znajdziesz na Kickstarterze.

źródło: TechCrunch via Kickstarter