Apple po raz 1. od 5 lat sprzedało więcej smartfonów od Samsunga

Według najnowszych danych sprzedaży smartfonów na świecie, firma Apple po raz pierwszy od 5 lat sprzedała więcej smartfonów niż Samsung.

Apple odzyskało ponownie pierwsze miejsce na rynku sprzedaży smartfonów za ostatni kwartał – ostatnim razem było na podium w 2011 roku. tegoroczny sukces firma zawdzięcza przede wszystkim premierze nowych iPhone’ów 7 i 7 Plus oraz eksplodującym Samsungom Galaxy Note 7.

Według nowych danych IDC Apple sprzedało 78,3 mln sztuk iPhone’ów w czwartym kwartale 2016 roku – to jest 4,7% więcej niż w roku ubiegłym, dzięki czemu pobił wynik Samsunga, który w tym samym czasie sprzedał 77,5 mln swoich smartfonów,

Dane wskazują, że dzięki iPhone’om 7 i 7 Plus Apple wróciło na szczyt. Firma z Cupertino w rzeczywistości pobiła rekord sprzedaży iPhone’ów za ostatni kwartał, ale biorąc pod uwagę cały rok po raz pierwszy zauważono spadek sprzedaży iPhone’ów. Wybuchające smartfony Galaxy Note 7 prawdopodobnie odegrały spora rolę w sukcesie iPhone’ów – koreańska firma straciła z tego powodu około 3 mld dolarów.

Na poniższym wykresie serwis Statista porównał światową sprzedaż smartfonów Apple’a i Samsunga od 2010 do 2016 roku (w milionach sztuk):

Porównanie sprzedaży smartfonów Apple'a (iPhone) i Samsunga od 2010 do 2016 roku (w mln sztuk)

źródło: Statista – New iPhones and Batterygate Help Apple Beat Samsung