„Fire Emblem Heroes” trafi na smartfony 2 lutego

Nintendo zapowiedziało nową grę mobilną „Fire Emblem Heroes”, która pojawi się w sklepie App Store i Google Play 2 lutego 2017 roku.

Fire Emblem Heroes - Nintendo

Nintendo ogłosiło wczoraj, że jego następną grą na smartfony będzie nowy tytuł z popularnej serii Fire Emblem. Nowa gra będzie nazywała się Fire Emblem Heroes a jej premiera na Androida i iOS-a planowana jest na 2 lutego 2017 r.

Podobnie jak inne części FE, Heroes to taktyczna gra RPG z uaktualnionymi postaciami z serii. Gra posiada całkowicie nową fabułę, gracze mają za zadanie pokonać wojowników w epickich bitwach między dwoma skłóconymi królestwami.

Jak widać w trailerze, rozgrywka turowa została zaprojektowana na mniejsze ekrany smartfonów, a sterowanie grą odbywa się za pomocą przesuwania i dotykania palcem ekranu – dzięki temu można grać jedną ręką.

Podobna strategia została zastosowana w Super Mario Run. Nintendo zapowiedziało, że gra Fire Emblem Heroes będzie darmowa z zakupami w aplikacji. Czy firma ugnie się pod falą krytyki i zmieni politykę cenową na gry mobilne? Zobaczymy..

źródło: Nintendo