Smartfon najważniejszym urządzeniem w 2017 roku

Smartfon prześcignął już wszystkie inne urządzenia w rankingu najważniejszych urządzeń, które wykorzystujemy do łączenia się internetem.

Najważniejsze urządzenie online (trendy) + grupy wiekowe

Znaczenie smartfona w życiu ludzi na świecie jest coraz większe i z każdym rokiem udział osób, które wskazują go jako najważniejsze urządzenie podłączone do internetu rośnie. Związek między wiekiem i znaczeniem konkretnego urządzenia nie jest zaskakujący – wyraźnie widać, które pokolenie jest zdecydowanie pokoleniem mobile’a.

Użytkownicy w wieku między 16-24 lata korzystają z wielu urządzeń, ale to telefony komórkowe (smartfony) dla tej grupy wiekowej mają największe znaczenie (54%). Warto zaznaczyć, że pokolenie osób w wieku 25-34 lat zbliża się także do przekroczenia progu 50%. Największa przepaść jest widoczna wśród osób w wieku 55-64 lata, wśród których tylko 14% wskazuje smartfona jako najważniejsze urządzenia online.

Innymi słowy najmłodsze pokolenie wybiera 4 razy częściej komórki niż osoby po pięćdziesiątce. Niezbyt odkrywczy wniosek brzmi zatem: im starsza osoba, tym większe prawdopodobieństwo, że korzysta z komputera stacjonarnego do połączeń internetowych.

Zobacz także: Smartfon najważniejszym urządzeniem do łączenia z siecią

Biorąc pod uwagę regiony , to w Europie i Ameryce Północnej znaczenie smartfonów dochodzi do 25%, w przeciwieństwie do krajów rozwijających się (Azja i Pacyfik, kraje Afryki i Bliskiego Wschodu) gdzie ponad 50% użytkowników wybierze smartfona jako swoje pierwsze urządzenie.

Trendy mobile (2017 rok), GWI

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem można spodziewać się, że w 2017 roku liczby te będą nadal rosły na korzyść inteligentnych urządzeń mobilnych w każdej z grup wiekowych i regionów.

źródło: GWI – Trends 17: Mobile-First Landscape