Smartfon najważniejszym urządzeniem do łączenia z siecią

Obecnie to smartfon jest najważniejszym urządzeniem do korzystania z internetu dla większości ludzi na świecie (2Q 2016 r.)

Jak obecnie wygląda wykorzystanie urządzeń, jeśli chodzi o wybór pierwszego urządzenia do łączenia się z internetem? Według najnowszego raportu GWI za 2. kwartał 2016 roku, to smartfon jest najczęściej wybieranym rodzajem urządzenia do łączenia się z siecią (41%). W porównaniu do danych z końca 2015 roku jest to wzrost aż o 8 p.p., dzięki czemu smartfony zdetronizowały laptopy, które spadły o 3 p.p. do poziomu 31%.

Telefony komórkowe są szczególnie popularne wśród grupy internautów w wieku 16-24 lata, w której to smartfony są wskazywane 2 razy częściej niż laptopy.

Biorąc pod uwagę lokalizacje, to w regionach rozwijających się (APAC, Bliski Wschód i Afryka Północna) smartfon ma szczególne znaczenie w dostępie do internetu mobilnego. Co ciekawe internauci z Ameryki Północnej i Europy wciąż w większości wskazują laptopa, jako najważniejsze urządzenie do korzystania z internetu.

Tablety staja się coraz mniej istotne i posiadają obecnie 2-proc. grupę internautów, którzy wskazują to urządzenie jako najważniejsze.

Najważniejsze urzadzenia do łączenia się z siecią (statystyki 2Q 2016)

Procent internautów na świecie, dla których poniższe urządzenie jest najważniejszym do łączenia się z siecią (dane za 2Q 2016 r.):

  • smartfon/telefon komórkowy: 41%
  • lapto: 31%
  • komputer stacjonarny (PC): 26%
  • tablet: 2%

źródło: GlobalWebIndex – Mobiles seen as Most Important Device