Android 7.1.1 dostępny do pobrania w trybie OTA

Google udostępniło najnowszą wersję systemu operacyjnego Android 7.1.1, który zawiera kilka istotnych zmian dla smartfonów Pixel.

Android 7.1.1 Nougat update (OTA)

Flagowy smartfon Google’a został wydany z systemem Android 7.1 Nougat, a dzisiaj Google wydało oficjalną wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego Android 7.1.1 w trybie OTA, która będzie dostępna także dla innych modeli telefonów. Aktualizację dostaną wkrótce właścicieli urządzeń: Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Pixel, Pixel XL, Nexus Player, Pixel C i General Mobile 4G (Android One).

Najnowsze uaktualnienie Androida zawiera między innymi wsparcie klawiatury dla łatwego znalezienia i wysłania zdjęcia bez wychodzenia z aplikacji podczas pisania wiadomości. Google twierdzi, że jest to szczególnie przydatna funkcja w aplikacji Hangouts, Allo i domyślnej aplikacji Wiadomości. Jak na ironię, ta funkcja jest dostępna w klawiaturze Gboard na iOS-a, którą Google wydała wiosną tego roku.

Android 7.1.1 zawiera również najnowszy zestaw ikon Emoji (emotikony), szczególnie koncentrują się na zawodach wykonywanych przez kobiety.

Emotikony z zawodami kobiet na Androida 7.1.1

Dodano również funkcje skrótów kontekstowych, które pierwotnie dostępne były na urządzeniach Pixel – jeśli naciśniesz i przytrzymasz ikonę aplikacji to pojawi się menu skrótów podobne do tego które znane jest użytkownikom 3D Touch na iPhone’ach. Dzięki temu użytkownicy Androida także uzyskają szybki dostęp do najpopularniejszych akcji w danej aplikacji mobilnej.

Menu kontekstowe pod ikonami aplikacji (Android 7.1.1)
Menu kontekstowe pod ikonami aplikacji (Android 7.1.1)

Jak to zwykle bywa z dystrybucją najnowszej wersji, tak i Android 7.1.1 nie trafi do wszystkich telefon w tym samym czasie, jednak w ciągu najbliższych kilku tygodni uaktualnienie powinno trafić do wszystkich. Osoby, które nie chcą czekać aż update pojawi się na ich urządzeniu, mogą zapisać się do programu Android Beta Program i pobrać najnowszego Androida znacznie szybciej.

źródło: Google – A sweet update to Nougat: Android 7.1.1