Events – nowa aplikacja mobilna Facebooka

Facebook wydał dzisiaj nową osobną aplikację mobilną Events, poświęconą wyłącznie wydarzeniom, które odbywają się w okolicy!

Events - aplikacja Facebooka

Facebook uruchomił samodzielną aplikację mobilną o nazwie Events (pol. Wydarzenia), która poświęcona jest wyłącznie wydarzeniom, które można zajawić na najpopularniejszym portalu społecznościowych na świecie.

Jeśli jesteś użytkownikiem Facebooka, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie jest jest, to na pewno nie raz natrafiłeś na dział Wydarzenia, w którym znajdują się rozmaite treści związane z imprezami takimi jak koncerty, happeningi i wiele innych.

Według Facebooka, codziennie ponad 100 milionów użytkowników używa funkcji Wydarzenia na Facebooku, co oznacza, że według giganta social mediów niezbędne było uruchomienie osobnej aplikacji mobilnej Events. Aplikacja na razie dostępna jest tylko na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad) w Stanach Zjednoczonych, ale wkrótce ma się pojawić także wersja na Androida.

Funkcje aplikacji Events od facebooka

W aplikacji Events można przeglądać wydarzenia, które odbywają się w Twoim mieście lub w pobliżu i podobnie jak w aplikacji Facebook można zaznaczyć, czy jesteś zainteresowany i czy weźmiesz  udział. W aplikacji można także podejrzeć kiedy i na jakie wydarzenia wybierają się Twoi znajomi.

Screen aplikacji Events (Wydarzenia) od Facebooka - interaktywna mapa

W appce są zsynchronizowane wydarzenia powiązane z Twoim kontem na Facebooku, czyli jeśli zaznaczysz chęć udziału w jakimś wydarzeniu w przeglądarce na komputerze lub oficjalnej aplikacji serwisu, to pojawi się ono także w Eventsach.

Aplikacja podpowiada także wydarzenia na podstawie osobistych preferencji i lokalizacji użytkowników oraz daje możliwość wyszukiwania imprez na interaktywnej mapie, ułatwiając odnalezienie najbardziej interesujących w danym dniu, tygodniu lub innym przedziale czasu.

Screen aplikacji Events (Wydarzenia) od Facebooka - kalendarz

Aplikację można pobrać z amerykańskiego sklepu App Store (wymagane jest amerykańskie konto Apple ID):

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: Facebook Newsroom – Introducing the Events from Facebook App