Kiedy będzie dostępny nowy iPhone 7?

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny iPhone 7 firmy Apple zostanie zaprezentowany już 7 września 2016 roku.

Przewidywana data premiery iPhone'a 7 firmy Apple (7 września 2016 r.)

Apple do ostatnich chwil, czyli do momentu wysłania zaproszenia dla prasy, trzyma w tajemnicy datę swoich konferencji, podczas których prezentuje najnowsze produkty. Patrząc na historyczne daty prezentacji i wprowadzenia do sprzedaży poprzednich modeli iPhone’ów można zauważyć pewną prawidłowość i z pewna dozą prawdopodobieństwa przewidzieć, kiedy zostanie zaprezentowany tegoroczny iPhone 7.

Bez specjalnych przecieków i wiedzy ze źródła można przewidzieć, że nowy iPhone 7 zostanie zaprezentowany w środę 7 września 2016 roku. Data wprowadzenia nowego modelu smartfona Apple’a to zazwyczaj piątek w następnym tygodniu, czyli w tym roku wypada na 16 września.

Aktualizacja 16.08.2016 r.: Pojawiły się doniesienia, że nowy iPhone, może zostać wprowadzony do sprzedaży 23 września br.

Czy data jest pewna? Zakładając, że Apple pozostanie wierne schematowi wrześniowych konferencji, to w 99% jest to pewna data. Firma z Cupertino konsekwentnie prezentuje nowe iPhone’y we wtorki lub środy drugiego tygodnia września, a sprzedaż zostaje uruchamiana w piątki następnego tygodnia.Tylko w 2015 roku wysyłki iPhone’ów 6s i 6s Plus były opóźnione o dodatkowy tydzień.

My, ludzie nadal jesteśmy najlepszymi maszynami do rozpoznawania wzorców wizualnych, które są jednym z najlepszych sposobów komunikowania się i rozpoznawania ciągów danych. Wystarczy popatrzeć na powyższą grafikę, aby spróbować przewidzieć tegoroczne daty.

Mówi się, że oprócz nowego iPhone’a 7, firma Apple zaprezentuje także nowego smartwatcha Apple Watch 2, który ma być cieńszy i ma posiadać lepszą baterię. Co się okaże prawdą? Przekonamy się już za niecały miesiąc.

Zobacz również wzorce wizualne z datami premier innych produktów Apple’a, na poniższej infografice (od 2007 do 2016 roku) – dla iPhone’ów, iPadów, iPodów, komputerów Mac (iMac, MacBook, MacBook Air, Mac Pro, Mac Mini) i Apple Watchy:

Wzorzec z datami premier produktów Apple'a od 2007 do 2016 r.

źródło: InfoNewt – Apple Releases Patterns