Aplikacja Triller do tworzenia teledysków

Aplikacja mobilna Triller do nagrywania własnych klipów wideo staje się powoli popularną muzyczną aplikacją społecznościową.

Aplikacja Triller do robienia teledysków

Aplikacja mobilna Triller to nie tylko proste narzędzie do nagrywania własnych teledysków – dodane ostatnio funkcje społecznościowe pozwalają użytkownikom śledzić i oceniać filmy innych osób.

Czym jest właściwie jest Triller? Jest to niezwykle prosta aplikacja mobilna na iPhone’a i urządzenia z systemem Android, która pozwala nagrać własne wideo z wykorzystaniem podkładu muzycznego, na przykład fragmentu ulubionej piosenki. Do podkładu dodajemy od 2 do 3 różnych własnych ujęć, na których tańczymy i śpiewamy. Następnie  montowane są one automatycznie przez appkę i składane w jeden wideoklip.

Nie trzeba posiadać żadnych specjalnych umiejętności, żeby stworzyć ciekawe, a czasem bardzo zabawne wideo. Na początku można było jedynie nagrywać teledyski i udostępniać w jednym miejscu. Obecnie aplikacja umożliwia za pomocą funkcji Triller Famous przesłać swoje dzieło do strumienia z filmami przesłanymi także przez innych użytkowników. Wideo widoczne jest wówczas dla wszystkich i może być oglądane i oceniane na całym świecie. Link do takiego teledysku staje się publiczny,

Według twórców, opcja społecznościowa Triller Famous była tak dobrym krokiem, że prawie milion użytkowników już z niej skorzystało. Sama aplikacja odnotowała niedawno w sumie ponad 10 milionów pobrań.

Jak działa aplikacja Triller?

Chcesz być sławny i podzielić się ze światem swoim wideo? Oto jak prosto działa aplikacja mobilna do tworzenia wideoklipów z podkładem ulubionego utworu:

Screen z aplikacji Triller Screen z aplikacji Triller

  1. Nagraj w aplikacji 2 lub 3 różne ujęcia do tego samego utworu.
  2. Wybierz filtr obrazu wideo.
  3. Wybierz opcję połączenia ujęć.
  4. Aplikacja automatycznie ustawi klatki w odpowiednim miejscu, aby zachowana była ciągłość utworu – nie martwicie się, ruch ust będzie pasował do dźwięku!
  5. Możesz zapisać swój utwór w rolce aparatu smartfona lub udostępnić znajomym przez wybrany kanał (SMS, Facebook, Twitter, link, e-mail, etc.).
  6. Dzięki opcji Famous Triller możesz przesłać wideo i udostępnić go publicznie w społeczności aplikacji.
Udostępnianie teledysku w aplikacji Triller
Opcje udostępniania teledysku w aplikacji Triller

Dzięki najnowszej aktualizacji aplikacja stała się pełnoprawną siecią społecznościową, w której w odróżnieniu od innych social mediów, można pochwalić się na przykład jak naśladujemy znanych wykonawców. Zauważyłem, że powstają tez całkiem niezłe parodie :) Kilka przykładów możesz obejrzeć na stronie www.triller.co

Po zalogowaniu się w aplikacji można śledzić ulubionych twórców na własnym kanale i oceniać ich najnowsze dzieła. Dodatkowo możesz udostępniać publicznie w aplikacji swoje nagrania. A jeżeli jesteś nieśmiały jak ja (sic!), albo nie masz predyspozycji do ruchu warg lub ruchu bioderkami, możesz po prostu pobrać Trillera i pooglądać wygłupy innych osób – fajna zabawa!

Aplikację pobierzesz ze sklepu Google Play i App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play