„hocus.” aplikacją tygodnia w App Storze

W tym tygodniu Apple udostępnia za darmo logiczną grę „hocus.” w ramach cotygodniowej sekcji App of The Week.

hocus. logiczna gra mobilna - Free App Of The Week  App Store

Jak co czwartek firma Apple wyróżnia jedną aplikację mobilna w ramach App of The Week i udostępnia ją każdemu posiadaczowi iPhone’a lub iPada za darmo. W tym tygodniu jest to logiczna gra hocus. Grę można pobrać bezpłatnie do przyszłego czwartku, oszczędzając około 1 dolara.

Aplikacja została stworzona przez Yunusa Ayyildiza i w swoim minimalistycznym interfejsie skrywa skomplikowane błędy percepcji szarych belek, przez które należy prawidłowo przeprowadzić czerwoną kostkę do mety. Gra wykorzystuje złudzenia perspektywy, dzięki czemu doskonale ćwiczy nasz zmysł przestrzenny. Trasy, po których należy przeprowadzić kostkę są coraz trudniejsze – w sumie do przejścia jest ponad 85 poziomów. Gra przypomina swoją mechaniką popularną Monument Valley, ale jest bardziej minimalistyczna.

Na pierwszy rzut oka, hocus. nie wygląda zbyt skomplikowanie. Przesunięcie lub tapnięcie palcem na planszy przesuwa czerwony sześcian wzdłuż szarych tras zbudowanych z sześciennych belek. Ale nie daj się zwieść minimalistycznej grafice – abstrakcyjne figury i ich rozmieszczenie zmusza do spojrzenia na przestrzeń w trochę inny sposób.

hocus. - gra mobilna (screen) hocus. - gra mobilna (screen)

Od 10 poziomu trzeba już trochę pogłówkować. Spokojna muzyka sprawia, że spędzanie czasu na grze jest satysfakcjonującym doświadczeniem i dobra gimnastyką dla naszych szarych komórek!

A oto krótkie wideo prezentujące przykładowe poziomy z gry hocus.

Grę pobierzesz ze sklepu App Store, wkrótce ma pojawić się także wersja na Androida.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

 

źródło: App Store