Jak pobrać Windows 10 Anniversary Update?

Aktualizacja rocznicowa systemu Windows 10 Anniversary Update jest już dostępna – zobacz, jak ją zainstalować już dzisiaj?

Po kilku miesiącach od szumu na temat rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10 Anniversary Update, firma Microsoft oficjalnie zaczęła udostępniać poprawkę użytkownikom komputerów stacjonarnych i laptopów. Automatyczne uaktualnienie systemu Windows 10 (kompilację 1607) mogą jako pierwsi pobierać użytkownicy „nowszych komputerów”. Aktualizacja będzie pobierać się automatycznie poprzez Windows Update, jeśli wybrałeś  opcję Automatycznych Aktualizacji na swoim komputerze. Wszyscy niecierpliwi posiadacze Windowsów mogą zaktualizować system manualnie, pobierając obraz ISO i tworząc instalacyjnego pendrive’a (dysk flash).

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji w jaki sposób uzyskać już teraz aktualizację systemu.

Windows 10 - Anniversary Update (Aktualizacja rocznicowa 1607)

Jeśli natomiast masz nadzieję, że zaktualizujesz swojego smartfona z systemem Windows 10, to… no cóż, musisz uzbroić się w cierpliwość. Microsoft zapowiedział, że Anniversary Update na smartfony będzie dostępny dopiero w „najbliższych tygodniach”. Nie jest to spowodowane tym, że jeszcze nie jest gotowy, ale po prostu Windows 10 Mobile nie jest tym razem najbardziej oczekiwany i nie otrzyma specjalnie rewolucyjnych nowości.

Od wtorku, 2 sierpnia 2016 r., w rocznicę wydania finalnej wersji systemu Windows 10, Microsoft udostępnił wersję Windows 10 Anniversary Update na całym świecie – w krajach, w których Windows 10 jest dostępny, a więc także w Polsce.

Rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10 jest pełna nowych funkcji i innowacji, które dotyczą najbardziej asystenta głosowego Cortana (funkcja niedostępna w Polsce) oraz przeglądarki internetowej Microsoft Edge. Ta ostatnia otrzymała najwięcej zaawansowanych funkcji oraz rozszerzenia. Przeglądarka ma być szybsza, bardziej dostępna i energooszczędna oraz bezpieczniejsza.

Oto kilka sposobów, w jaki sposób ręcznie uzyskać aktualizację Windows 10 Anniversary Update

W Menu systemu przejdź Ustawienia → Aktualizacje i zabezpieczenia → Windows Update.

Ustawienia Windows 10
Ustawienia Windows 10

W zakładce Windows Update kliknij na przycisk Sprawdź aktualizacje, aby pobrać i zainstalować automatycznie dostępne uaktualnienia.

Windows Update - Sprawdź aktualizacje
Windows Update – Sprawdź aktualizacje

Jeśli zostanie wyszukana aktualizacja do systemu Windows 10 w wersji 1607, kliknij przycisk Aktualizuj, a uaktualnienie zostanie pobrane i zainstalowane. Poniżej screen w języku angielskim, ponieważ nie mam jeszcze dostępnego update’u w trybie automatycznych aktualizacji.

Automatyczna instalacja Windows 10 (wersja 1607)
Automatyczna instalacja Windows 10 (wersja 1607)

Co zrobić jeśli nie ma jeszcze dostępnej aktualizacji systemu Windows 10 (1607) w Windows Update?

Innym sposobem uzyskania rocznicowej aktualizacji najnowszego systemu Windows 10 jest kliknięcie w link Dowiedz się więcej poniżej komunikatu: Szukasz informacji o najnowszych aktualizacji? (patrz screen poniżej) w zakładce Windows Update.

Wyszukiwanie najnowszych aktualizacji systemu Windows
Wyszukiwanie najnowszych aktualizacji systemu Windows

Po kliknięciu w łącze zostaniesz przeniesiony na stronę wsparcia Microsoft: Historia aktualizacji systemu Windows 10, na której możesz pobrać na swój dysk najnowszego Windowsa 10 za pomocą specjalnego oprogramowania.

Na stronie czytamy: Aktualizacja rocznicowa systemu Windows 10 to druga duża aktualizacja udostępniona od momentu premiery systemu Windows 10. Zawiera wiele nowych wspaniałych funkcji, o które prosili nasi klienci. Aktualizacja rocznicowa systemu Windows 10 zostanie automatycznie pobrana i zainstalowana po jej udostępnianiu dla Twojego urządzenia (po jej zainstalowaniu na urządzeniu będzie uruchomiona wersja 1607 systemu Windows 10). Chcesz ją uzyskać teraz? Kliknij poniższy przycisk, aby rozpocząć pobieranie.

Możesz także pobrać plik ISO, klikając pobieranie obrazu na dysk (plik ISO), którego możesz używać do instalowania lub ponownego instalowania systemu Windows 10 – obraz umożliwia również utworzenie nośnika instalacyjnego w postaci dysku flash USB lub dysku DVD – Pobieranie obrazu dysku systemu Windows 10 (pliku ISO)

Mamy nadzieję, że macie już siebie dostępne uaktualnienie do pobrania.

Poznaj także szczegółowy opis wszystkich funkcji rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10.

źródło: Microsoft – How to get the Windows 10 Anniversary Update